Wywiad z Panią Joanną Preisner

W dniu 12 stycznia 2024 r. jako drużyna konkursowa GGP składzie: Ada, Ala, Maja i Zuzia, czyli twórczynie projektu  pt. ,,Od pomysłu do wydruku. Jak napisać ciekawą książkę dla nastolatków?”, przeprowadziłyśmy wywiad z Panią Joanną Preisner, pisarką.

Przygotowując się do  spotkania, opracowałyśmy ciekawy kwestionariusz wywiadu, zawierający  25 pytań, ponadto przeczytałyśmy książki naszej rozmówczyni, które wypożyczyłyśmy z biblioteki miejskiej oraz biblioteki szkolnej.

Pani Joanna, jaślanka, opowiedziała nam o początkach swojego pisania, udziale w licznych konkursach, zachęcie swoich nauczycieli i pierwszych sukcesach literackich. Nas nurtowało zagadnienie samego warsztatu pisarskiego i pani Joanna udzieliła nam wielu wskazówek i odpowiedziała szczegółowo na nasze pytania. Zdobyłyśmy wiedzę niezbędną do realizacji naszego projektu, dotyczącą np. naszkicowania schematu fabuły, prowadzenia wspólnych notatek, charakteryzowania bohaterów, czy organizowania czasoprzestrzeni. Pani Joanna ujawniła nam kilka ciekawostek i sekretów dotyczących pisania swojej książki pt. ,,Dzieci z Krainy Niesnu”, a także podzieliła się wrażeniami, jak bardzo się cieszyła po jej wydrukowaniu. Wydanie książki jest dużym projektem, w który zaangażowanych jest wiele osób.  Dzięki temu spotkaniu dowiedziałyśmy się kim jest redaktor, wydawca, ilustrator i na czym polega promocja książki. Mimo trudności warto próbować swoich sił w tak ciekawej dziedzinie, jaką jest pisarstwo i nie zrażać się niepowodzeniami. Bo pisanie i wydanie książki to ciężka praca.

Za to spotkanie serdecznie dziękujemy, pani Joanno!

Grupa projektowa Ada Dąbrowska, Ala Kuźnar, Maja Hendzel i Zuzia Wojcieszek. Opiekunka projektu: Bożena Dziadzio.                                                                               

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny