Mali studenci Juniwersytetu zgłębiali tajemnice życia pszczół

Styczniowe zajęcia w ramach Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego upłynęły pod znakiem pszczół i tego, co zawdzięczamy tym pracowitym owadom. W warsztatach przyrodniczo-pszczelarskich wzięły udział grupy „Ciekawych świata” i „Poszukiwaczy”. Dla małych studentów Juniwersytetu była to niepowtarzalna okazja do poznania wielu tajemnic, związanych z życiem tych niezwykle pożytecznych, żółto-czarnych stworzeń.  

To, że zajęcia o tematyce pszczelarskiej znalazły się w programie kolejnej edycji JUD nie jest dziełem przypadku. Generator Nauki GEN od początku swojego istnienia jest bowiem drugim domem dla małej pszczelej rodziny.

Wiedzą o żółto-czarnych owadach podzieliła się z dziećmi Agata Wietecha, edukator Generatora, a prywatnie doświadczona pszczelarka. Mali studenci nie tylko zajrzeli do wnętrz ula, lecz także poznali bliżej produkty, jakie zawdzięczamy pracy pszczół. W części praktycznej zajęć dzieci mogły sprawdzić się w sztuce produkcji świec do stworzenia, których wykorzystały naturalny wosk pszczeli. To jednak nie wszystko. Na małych drewnianych tabliczkach z magnesem studenci Juniwersytetu namalowali obrazki z pszczołami w roli głównej.

Udział w warsztatach pszczelarsko-przyrodniczych był dla dzieci nie tylko doskonałym sposobem na zabicie zimowej nudy i spędzenie czasu w gronie przyjaciół. Ideą organizacji tego rodzaju zajęć jest także kształtowanie u najmłodszych mieszkańców Jasła postaw proekologicznych.

Ostatnie warsztaty przyrodniczo-pszczelarsko zaplanowano z myślą o grupie „Odkrywców”. Zajęcia te odbędą się w lutym br.

Zadanie Jasielski Uniwersytet Dziecięcy realizowane jest w ramach przedsięwzięcia „Jasło – Miasto Wiedzy” z projektu „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny