Zdobywamy doświadczenia wolontariackie

Uczestnicy projektu Giełda GENialnych Pomysłów dla Jasła edycja II, którzy swoimi działaniami promują ideę wolontariatu, w czasie trwania projektu nabywają kluczowych umiejętności komunikacyjnych i wspierania  osób z niepełnosprawnościami. Działacze z jasielskich szkół  wraz ze swoimi niezwykłymi rówieśnikami uczestniczyli w szeregu wydarzeń podczas których nabierali praktycznych umiejętności w toku działania.

W listopadzie hucznie obchodziliśmy andrzejki- wieczór wróżb i zabaw, które odbyły się  w murach bursy międzyszkolnej. Oglądnęliśmy ciekawą prezentację dotyczącą historii i pochodzenia wróżb,  przy dźwiękach muzyki odbywały się zabawy taneczne oraz można było skosztować przepysznych i odżywczych deserów przygotowanych przez kadrę pedagogiczną sprawującą opiekę nad mieszkańcami bursy.

W grudniu wybraliśmy się naszym teamem do Jasielskiego Domu Kultury aby uczestniczyć w fascynującym spotkaniu z panem Piotrem Laryszem- muzykoterapeutą. Podczas tego wydarzenia mieliśmy okazję wziąć udział w terapeutycznym seansie pt; „ Dźwięki, które leczą duszę”, poznaliśmy dobrotliwy wpływ muzyki na nasze ciało oraz doświadczyliśmy niezwykłą moc mis tybetańskich i zastosowanie kamertonów.

Mieliśmy też okazje do wspólnego spędzenia czasu, poprzez zabawę ruchową „Baba Jaga patrzy”  mogliśmy się lepiej poznać, wyzwolić emocje, nawiązać pozytywną relację.

W czasie przerwy od szkoły nasz zespół wziął udział w MiniTurniej gier i zabaw zorganizowany przez Generator Nauki w Jaśle, w którym zajęliśmy zaszczytne IV miejsce. Nazwa naszej Dryżyny „Żółto- niebiescy” korelowała z tematem projektu o wolontariacie „ Chodź pomaluj mój świat…”

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny