Spotkanie z literaturą

Chcemy krótko poinformować naszych sympatyków, że grudniu zespół realizujący projekt Giełdy Genialnych Pomysłów pt. „Od pomysłu do wydruku. Jak napisać ciekawą książkę dla nastolatków”, uczestniczył w  zajęciach zorganizowanych przez Panią Magdalenę Chart w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy naszych rówieśników ze szkoły, którzy w ten sposób mogli poznać założenia naszego projektu i dowiedzieli się czym się zajmujemy. Pani Magdalena najpierw bardzo interesująco opowiedziała o różnych typach literatury, a następnie przypomniała cechy trzech rodzajów literackich i popularne gatunki. Zgromadziła mnóstwo książek, należących do literatury pięknej. Były to m.in. utwory o tematyce fantasy, kryminalnej, książki biograficzne, sensacyjne, historyczne, przygodowe i inne.

Niemałym wyzwaniem było ćwiczenie polegające na rozpoznawaniu rodzaju danej książki i określaniu jej charakterystycznych cech. Grupa losowała jeden z gatunków,  np. kryminał,  a następnie należało  przyporządkować do niego przygotowane dla nas książki. To zadanie okazało się trudniejsze niż myśleliśmy, ale po niemałej burzy mózgów i konstruktywnych dyskusjach, cel został osiągnięty. Dziękujemy Pani Magdalenie za wzbogacenie naszej wiedzy.

Spotkanie było dla nas bardzo inspirujące i w zasadzie od razu doszłyśmy do porozumienia, że najbardzej zaciekawiły nas książki o tematyce fantasy. W ten sposób zrodził się pomysł na wybór właśnie tej tematyki dla naszej wspólnej książki.

Autor: Zuzanna Wojcieszek (członkini Zespołu)

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny