Przygotujmy imprezę czytelniczą. Ale jak?

Na to pytanie i wiele innych odpowiedziała nam pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle – Katarzyna Koczwara –  w trakcie wywiadu przeprowadzonego na potrzeby konkursu GGP dla Jasła. 

Rozmówcy skupili się na planowaniu wydarzenia, którego celem jest zmotywowanie dzieci do sięgania po książki i odkrywania magii czytania poprzez zorganizowanie imprezy czytelniczej dla najmłodszych jaślan. Spotkanie było pełne energii, a pani dyrektor chętnie dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem, przekazując liczne wskazówki i pomysły na stworzenie atrakcyjnej inicjatywy czytelniczej. Pani dyrektor podkreśliła wagę kreatywności i interaktywności, sugerując, że elementy, takie jak warsztaty czytelnicze, konkursy czy spotkania z autorami mogą znacznie wzbogacić program.

Nie zabrakło także rozmowy na temat wyboru odpowiednich książek. W trakcie wywiadu doszliśmy do przekonania, że ważne jest, aby dzieci miały możliwość odkrywania różnych światów i gatunków literatury. To sprawi, że czytanie stanie się dla nich fascynującą przygodą. Nasza rozmówczyni zachęcała również do współpracy z rodzicami, organizowania rodzinnego czytania i promowania wspólnych chwil spędzonych z książką.

Mamy nadzieję, że poprzez ciekawe warsztaty czytelnicze uda nam się zaszczepić w dzieciach miłość do książki i rozbudzić w nich ciekawość świata.

W imieniu grupy projektowej: Hubert Kajor
Opiekunka projektu: Bożena Dziadzio

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny