„Jak masz psa i kota, to…”

W styczniu pracowaliśmy bardzo intensywnie. Uczestnicy projektu Giełda Genialnych Pomysłów, realizując kolejne zadanie, pod opieką Barbary Młocek odwiedzili Jasielską Bibliotekę Pedagogiczną i czytelnię, celem zdobycia informacji na temat chorób przenoszonych przez czworonogi – psy i koty.

Później udali się na spotkanie z weterynarzem w Vet – Center, który przybliżył nam ofertę zabiegów dla zwierząt. W  zakresie przychodni zawarta jest : profilaktyka – szczepienia ochronne, badania okresowe, odrobaczanie zwierząt, ochrona przeciwko pasożytom zewnętrznym (pchły, kleszcze), okresowe badania krwi, profilaktyka dietetyczna, diagnostyka i leczenie chorób, dermatologia, chirurgia, okulistyka, stomatologia, badania laboratoryjne, czipowanie i wydawanie paszportów.

Chłopcy przeprowadzali wywiady, obserwowali miejsca, przyglądali się mieszkańcom Jasła i ich pupilom,  przebywającym na poczekalni. Mieli okazję przyjrzeć się, jak jaślanie dbają o swoje czworonogi – gdyż w Vet – Center jest również sklep dla zwierząt i salon zabiegów kosmetycznych. Działający w przychodni sklep oferuje szeroki asortyment artykułów dla zwierząt. Wszystkie produkty cechuje najwyższa jakość, pochodzą one od znanych i cenionych na naszym rynku producentów. Sklep oferuje : szeroki wybór karm weterynaryjnych, diety, suplementy i preparaty witaminowo – mineralne, preparaty lecznicze i pielęgnacyjne, szampony i odżywki, obroże, smycze, szelki, zabawki, akcesoria dla zwierząt.

Odwiedziliśmy również Salon Pielęgnacji Zwierząt, gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się, jak wygląda pielęgnacja psów i kotów.  Poznaliśmy również cennik usług, oferowanych naszym pupilom.

Już na podstawie wizyt w tych miejscach, zauważyliśmy, że troszczymy się o czworonogi i jaki jest nasz stosunek do tych zwierząt (,, są jak prawdziwi domownicy..”). W drodze powrotnej obserwowaliśmy spacerujących mieszkańców Jasła ze swoimi pupilami. Z naszych obserwacji wynika, że w naszym pięknym, klimatycznym mieście żyją psy i koty. Uważamy, że więcej jest psów niż kotów (wynik rozmowy z weterynarzem, rozmowy z mieszkańcami, ankiety) i obserwacja ich w różnych porach roku – podczas spacerów. Jeśli mamy koty, to trzymamy je w blokach i zazwyczaj są rasowe. Koty dachowce spotykaliśmy jedynie przy domach jednorodzinnych. Coraz mniej jest kotów  ,,bezpańskich” – świadomość adopcji i posiadania zwierząt mieszkańców na temat czworonogów wzrasta z roku na rok.

Po powrocie do szkoły powstał plakat o chorobach przenoszonych przez psy i koty, zaprezentowany klasie szóstej. Opracowaliśmy również kosztorys pielęgnacji zwierząt (psów i kotów). 

W ramach zajęć TIK „ z komputerem za pan brat”, z różnymi poradami od informatyka i naszego mentora stworzyliśmy w Canvie przewodnik dla właścicieli psów i kotów.

Jeszcze nie skończyliśmy naszych działań, niebawem kolejne nasze podsumowania.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny