Im też jest zimno. Pomóż zwierzakom przetrwać zimę!

Witajcie, skoro się już poznaliśmy chcemy podzielić się z Wami, tym co się udało już zrobić….Otóż , przygotowaliśmy ankiety dla mieszkańców Jasła, które pokazały , że w naszym pięknym mieście żyją  koty i psy. Część z nich ma swoich właścicieli, a inne błąkają się lub przebywają w schronisku- przytulisku. Jeszcze w listopadzie postanowiliśmy spotkać się  z naszą opiekunką, panią Barbarą Młocek, Szkolnym Wolontariatem i pomóc czworonogom przetrwać zbliżającą się zimę. 

Pani Ewa Słowik w ciekawy sposób przedstawiła, co powinien zwierać plakat, aby dotarł do szerszej liczy odbiorców. Następnie, zgodnie z sugestiami opiekunki wykonaliśmy afisz „Zbiórka dla Burka”. Nawiązanie współpracy ze schroniskami i stowarzyszeniem ochrony zwierząt, adopcji psów i kotów, pozwoliło grupie projektowej, Szkolnemu Kołu Wolontariatu zebrać potrzebne rzeczy. Cały listopad zbieraliśmy: karmy dla psów i kotów, koce, gumowe zabawki dla zwierząt, miski, użyteczne obroże i smycze, ręczniki itp.

Naszym celem była poprawa standardu w przytulisku, a tym samym losu zwierząt. Współpraca i wspólne działania wszystkich: społeczności uczniowskiej, nauczycieli, rodziców zaangażowanych w akcję, przyniosły duży oddźwięk w szkolnej zbiorowości. Uważamy, że nasi uczniowie lubią i chcą pomagać, co więcej są wrażliwi i pełni empatii na los potrzebujących. Wiedzą, że zwierzęta to żywe istoty, które czują, marzną, cierpią, gdy je coś boli tak jak my – ludzie.

W grudniu 2023 roku wszystkie rzeczy zostały przekazane właścicielom schroniska, Ochronie Zwierząt w Jaśle. Wszystkim bardzo dziękujemy .

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny