Eksplorując świat geocachingu: spotkanie uczennic z ekspertem w ramach Giełdy GENialnych Pomysłów dla Jasła

W ramach fascynującego projektu praktyczno-konstrukcyjnego, uczennice 2. Liceum Ogólnokształcącego i „Ekonomika” spotkały się z ekspertem w dziedzinie geocachingu. Zadaniem, jakie postawił przed sobą zespół, jest stworzenie gry miejskiej, która nie tylko wprowadzi mieszkańców miasta w interesującą historię naszego miasta, ale także promować będzie lokalnych bohaterów.

Geocaching, to pasjonująca przygoda, gdzie uczestnicy używają technologii GPS, aby odnaleźć ukryte skarby, zwane geocache’ami. Ekspert przedstawił uczennicom tę formę poszukiwań, inspirując je do wykorzystania geocachingu w ich projekcie.

W duchu konkursu „Giełda GENialnych Pomysłów dla Jasła”, uczennice zanurzą się w historii miasta, wybierając słynnych jego mieszkańców jako główne postacie gry. Celem projektu jest nie tylko przybliżenie lokalnej społeczności dziedzictwa, ale również zachęcenie turystów do odkrywania unikalnych miejsc w Jaśle.

Spotkanie z ekspertem otworzyło przed uczennicami nowe horyzonty kreatywności i technologicznej innowacyjności. Ich praca nad grą miejską nie tylko integruje społeczność, ale także kształtuje lokalną tożsamość poprzez interaktywną eksplorację miasta. Liczymy na to, że projekt uczennic rozbłyśnie na Giełdzie GENialnych Pomysłów, przynosząc zasłużoną sławę zarówno jego pomysłodawczyniom, jak i naszemu pięknemu Jasłu.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny