Zakończ wakacje z GEN-em

Plakat przedstawiający informacje o zakończeniu wakacji

Dzień pierwszego września zbliża się wielkimi krokami. Pamiętajcie jednak, że wciąż trwają wakacje. Jeżeli nie macie pomysłu na to, jak spędzić ostatnie dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, koniecznie odwiedźcie Generator Nauki GEN. Już w najbliższy piątek (1 września) na dzieci i młodzież czekać będzie u nas mnóstwo atrakcji.

Program zakończenia wakacji z GEN-em przygotowaliśmy z myślą o młodych mieszkańcach miasta i jego okolic w różnym wieku, którzy nie stronią od dobrej zabawy. Znalazły się w nim atrakcje zarówno dla najmłodszych dzieci, jak również młodzieży.

Zaczniemy od kolejnej przygody z planszówkami w Mediatece. Strefa ta będzie dostępna dla graczy już od godz. 13. Po raz pierwszy w GEN-ie będziecie mogli również zagrać w warcaby stupolowe. To doskonała okazja do tego, aby poznać zasady tej rozwijającej logiczne myślenie gry.

W najbliższy piątek pożegnamy również pszczoły, dla których GEN stał się swoistego rodzaju domem. Mała pszczela rodzina, która zamieszkuje specjalny ul edukacyjny spędzi zimę w pasiece. Po raz ostatni w tym roku, będziecie mogli zatem wysłuchać opowieści przy ulu. Swoją wiedzą na temat pszczół i pszczelarstwa podzieli się z Wami Agata Wietecha, nasza edukatorka i pszczelarka. W tym przypadku obowiązywać będzie bilet wstępu do Generatora.

Życiem tętnił będzie również nasz dziedziniec. Po raz kolejny przekonacie się, że jest to wręcz idealna przestrzeń do tego, aby na dobrej zabawie spędzić nawet kilka godzin. Nie zabraknie gier podwórkowych, warsztatów plastycznych, czy też brokatowych tatuaży. To jednak nie wszystko. W programie imprezy znalazły się także zajęcia taneczno-ruchowe, które poprowadzi instruktor ze Studia Tańca AT Dance.

Na przysłowiowy deser przygotowaliśmy dla Was seans filmowy. Film animowany pt. „Luis i obcy” to pełna zwrotów akcji opowieść o chłopcu oraz trzech sympatycznych i trochę zwariowanych kosmitach, których połączyła międzygalaktyczna przyjaźń. Luis robi wszystko, aby pomóc ufoludkom w powrocie na macierzystą planetę. Nie jest to zadanie łatwe. Chłopiec musi bowiem ukrywać swoich nowych przyjaciół przed swoim tatą, który jest przekonany o tym, że kosmici są niebezpieczni. Jakby tego było mało, Luis sam staje się celem kosmitki, która poluje na łzy samotnych dzieci. Projekcja filmu „Luis i obcy” to idealny sposób na spędzenie piątkowego wieczoru w rodzinnym gronie. Warto dodać, że seans jest bezpłatny.

Szczegóły zakończenia wakacji z GEN-em znajdziecie na plakacie. 

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny