Zagrajmy w Scrabble w Mediatece

Gra Scrabble od niemal wieku cieszy się olbrzymią popularnością wśród miłośników gier i zabaw, szczególnie tych, którzy upodobali sobie udział w potyczkach intelektualnych. Po tę kultową grę regularnie sięgają dziesiątki milionów graczy na całym świecie. Jasło z pewnością nie jest w tym względzie wyjątkiem. Wszystkich fanów Scrabble zapraszamy do GEN-u w najbliższą niedzielę (14 kwietnia br.). Najbardziej znana słowna gra planszowa będzie bowiem bohaterką kolejnego spotkania z cyklu – „Niedziela z planszówkami”.

Scrabble to absolutny fenomen. Płytki z literkami, które ustawia się na specjalnym stojaku, aby następnie układać je na planszy i gromadzić punkty to gwarancja świetnej zabawy, w dodatku o intelektualnym zabarwieniu. Po Scrabble chętnie sięgają gracze w każdym wieku. Gra w Scrabble pozwala wzbogacić słownictwo, ćwiczy umysł oraz pomaga rozwijać kreatywność. To doskonała rozrywka dla całej rodziny.

Reguły gry sięgają lat trzydziestych ubiegłego wieku. Opracował je Alfred Butts, amerykański architekt. Wynalazca Scrabble przyszedł na świat 13 kwietnia 1899 r. Właśnie tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Scrabble. Wszystkich fanów tej popularnej na całym świecie gry słownej zapraszamy do GEN-u na wspólne świętowanie. W Scrabble w klasycznym wydaniu i Scrabble Junior będziecie mogli zagrać już w najbliższą niedzielę. Wszystkich miłośników planszówek zapraszamy do Mediateki na kolejną „Niedzielę z planszówkami”. Najbliższe spotkanie nad planszą odbędzie się 14 kwietnia br. w godz. od 14.00 do 18.00.

Scrabble to jednak nie wszystko. Na półkach Mediateki znajdziecie mnóstwo innych ciekawych i inspirujących gier planszowych. Nie wierzycie? Odwiedźcie GEN i przekonajcie się sami!

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny