Za graczami kolejne spotkanie z planszówkami w Mediatece

W miniony weekend miłośnicy planszówek ponownie spotkali się w Generatorze Nauki GEN, aby znów zagrać w swoje ulubione tytuły. Tym razem „Niedziela z planszówkami” przyciągnęła do Mediateki fanów gier science fiction.

Wizyta w Generatorze Nauki GEN to świetny sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia w doborowym towarzystwie. Tym bardziej gdy w grę wchodzi rozegranie kilku partii w ulubioną planszówkę lub grę fabularną.

W minioną niedzielę (17 marca br.) do Mediateki zawitali między innymi miłośnicy gier sci-fi. Tego dnia w GEN-ie królował przede wszystkim jeden tytuł – „Diuna: Imperium”. Gracze mieli okazję po raz kolejny wcielić się w rolę przywódcy jednego z wysokich rodów Landsraadu. Popularna wśród graczy gra strategiczna zawiera elementy zaczerpnięte z uniwersum „Diuny”, zarówno w kontekście filmowych adaptacji kultowej powieści, jak też samej serii książek autorstwa  Franka Herberta.

Młodsi gracze chętnie sięgali z kolei po gry karciane, w tym między innymi „Dixit”. Gra, która bazuje na skojarzeniach, to doskonały sposób na świetna zabawę w gronie przyjaciół. Zainteresowaniem cieszyły się także warcaby stupolowe.     

Niestety, z uwagi na nieobecność Tymoteusza, nie odbyła się sesja Dungeons & Dragons. Nie martwcie się jednak. Zaległości w tej materii będziecie mogli nadrobić już w najbliższą niedzielę (24 marca br.). Wszystkim fanów kultowej gry RPG zapraszamy do Mediateki w godz. od 14.00 do 18.00.  

md

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny