Wszyscy opowiadamy historie – warsztaty z Georginą Gryboś-Szczepanik

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Generator Nauki GEN zapraszają na warsztaty literackie dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z Georginą Gryboś-Szczepanik „Wszyscy opowiadamy historie. Opowiedzmy o książkach. Podkasting i nowe media”.

W trakcie warsztatów prowadząca opowie o tym, jak tworzy się podkasty i dlaczego warto czytać dobrą literaturę.  Uczestnicy porozmawiają też o książkach, które ich zachwyciły lub rozczarowały oraz o tym jak ważna jest, szczególnie we współczesnym świecie, odpowiedzialność za słowo. Na zajęciach zostaną wykorzystane książki m.in.: „Butelka taty” Artura Gębki; „Rycerz Jan, Królewna Kasia i Smok” Lidki Iwanowskiej-Szymańskiej; „Pan Wyrazisty” Olgi Tokarczuk.

Georgina Gryboś-Szczepanik – pisze, czyta i opowiada o książkach. Redaktorka Radia Kraków Kultura, gdzie prowadzi audycję Literacka Kavka dla niedorosłych poświęconą literaturze dla młodych odbiorczyń i odbiorców, a także podkast i blog Literacka Kavka. W 2019 roku zwyciężyła w plebiscycie organizowanym przez opowiemci.pl w kategorii najlepszy Fanpage na Facebooku – poświęcony literaturze i czytelnictwu, a w 2021 roku otrzymała nagrodę w kategorii Dziennikarz/Dziennikarka literacka. Znalazła się w gronie najbardziej wpływowych twórczyń i twórców internetowych w kategorii „Profesjonaliści” w 2023 roku.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Obowiązują zapisy mailowe:  biblioteka@mbp.jaslo.pl

19 grudnia 2023, godz. 13:00, Mediateka GEN, ul. Bednarska 2

Zadanie jest finansowane z budżetu Miasta Jasła na 2023 rok.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny