Witajcie w świecie VR

Wirtualna rzeczywistość nie od dziś fascynuje wszystkich fanów nowych technologii. Trójwymiarowe obrazy, które można oglądać korzystając ze specjalnie zaprojektowanych w tym celu urządzeń, jak na przykład gogle VR, to sposób nie tylko na dobrą zabawę. Technologia, o której mowa, z powodzeniem może służyć również edukacji dzieci i młodzieży. W ubiegłym tygodniu Generator Nauki GEN wzbogacił się o nowe wyposażenie pracowni VR. W pokazowych seansach filmu „Wiktoria 1920” wzięło udział ponad sto osób.

Pracownia wirtualnej rzeczywistości jest przestrzenią, o której wyposażeniu marzyliśmy od bardzo dawna. Teraz to marzenie udało nam spełnić. W ubiegłym tygodniu trafiło do nas bowiem dwadzieścia nowoczesnych zestawów gogli VR wraz z potrzebnymi do ich obsługi akcesoriami. Dzięki temu, już niebawem, będziemy mogli regularnie zapraszać Was na seanse filmów 3D i nie tylko. W minioną środę, czwartek i piątek w pokazach filmu „Wiktoria 1920” w reżyserii Tomasza Dobosza wzięło udział ponad sto osób. Do udziału w seansach zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych oraz dorosłych mieszkańców Jasła, w tym również seniorów.

Dzięki wykorzystaniu technologii VR uczestnicy pokazów mogli odbyć podróż do przeszłości wcielając się w rolę obserwatora wydarzeń związanych z wojną polsko-bolszewicką.

Pokazy filmów 3D w Generatorze Nauki GEN w Jaśle zostały zrealizowane przez Miasto Jasło ze środków projektu „Jasło – moje miasto, mój dom” w ramach przedsięwzięcia: „Jasło – Miasto Wiedzy” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny