Weź udział w konkursie i wygraj książkę o genialnych twórcach lwowskiej szkoły matematycznej!

Zbliża się 137 rocznica urodzin Hugona Steinhausa. Genialny matematyk przyszedł na świat 14 stycznia 1887 r. w Jaśle. Z tej okazji postanowiliśmy uczcić pamięć wybitnego współtwórcy lwowskiej szkoły matematycznej. Wszak jest on jednym z patronów Generatora Nauki GEN. Dla wszystkich pasjonatów nauki i historii naszego miasta przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są książki Mariusza Urbanka pt. „Genialni. Lwowska szkoła matematyczna”. Trafią one do siedmiu osób, które jako pierwsze udzielą poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Fakt, że Hugo Steinhaus urodził się w Jaśle, tutaj dorastał, uczył się, w 1905 r. ukończył jasielskie Gimnazjum zdając maturę z odznaczeniem, napawa dumą współczesnych mieszkańców miasta. Ten wybitny matematyk zapisał się złotymi zgłoskami w dziejach nauki polskiej. Jego legenda narodziła się we Lwowie, gdzie jeszcze przed wybuchem Wielkiej Wojny  rozpoczął studia matematyczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu im. Jana Kazimierza. W 1923 r. został profesorem zwyczajnym. Wraz z innymi wybitnymi matematykami, w tym Stefanem Banachem tworzył już wtedy tak zwaną lwowską szkołę matematyczną.

Więcej o postaci urodzonego w Jaśle genialnego matematyka, już niebawem, będziecie mogli usłyszeć bezpośrednio z ust Mariusza Urbanka, autora książki pt. „Genialni. Lwowska szkoła matematyczna”. Nim to jednak nastąpi, zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym do wygrania są egzemplarze wspomnianej publikacji.  

Pytanie konkursowe, które dla Was przygotowaliśmy dotyczyć będzie kariery naukowej Hugona Steinhausa. Zostanie ono opublikowane w najbliższą sobotę (13 stycznia) punktualnie o godz. 18.00 na naszym facebook’owym fanpage’u. Nagrody trafią do siedmiu osób, które jako pierwsze, w komentarzu pod postem konkursowym, udzielą poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Będziemy czekać na nie do najbliższej niedzieli (do godz. 18.00).

Trzymajcie rękę na pulsie i śledźcie nasze media społecznościowe: www.facebook.com/generatornaukigen/.

Zanim weźmiesz udział w naszym konkursie, zapoznaj się z jego REGULAMINEM.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny