Weź nie pytaj, weź się przytul …

grupa ciekawi świata

Zespół projektowy utworzony w ramach Giełdy Genialnych Pomysłów dla Jasła, w składzie: Tatiana, Artur, Daria, Sara, Zuzia i Karol postawił sobie za zadanie poznać i wejść w relację z rówieśnikami z różnoraką niepełnosprawnością. Pierwsze spotkania miały miejsce na przełomie listopada i grudnia ub. Początkowo trudno było nam nawiązać relacje, członkowie Zespołu czuli się nieswojo, nieco obco, mieli problem z rozpoczęciem rozmowy z rówieśnikami.

W miarę oswajania się z innością uczniów z niepełnosprawnościami, członkowie Zespołu przełamywali nieśmiałość i bariery utrudniające porozumiewanie się, budzili w sobie wyrozumiałość i akceptację dla odmiennego wyglądu, sposobu zachowania i komunikacji oraz wielu dysfunkcji osób z niepełnosprawnością. Zawarliśmy kontrakt, spisując zasady, w oparciu o które mieliśmy budować wzajemne zaufanie i relacje rówieśnicze.
Zespół miał okazję do poznania możliwości uczestników projektu podczas wielu spotkań. Jedno z nich odbyło się w mediatece mieszczącej się w Generatorze Nauki w Jaśle. Grupa rówieśników rozwijała swoje zainteresowania poprzez wspólne gry stolikowe. Okazało się, że gry planszowe przyniosły wiele radości i satysfakcji wszystkim członkom Zespołu, były świetną okazją do wartościowego spędzenia czasu i nawiązania przyjaznych relacji.

Świetną okazją do bliższego poznania siebie było spędzenie wolnego czasu w jasielskiej Bursie Międzyszkolnej, gdzie w dni nauki mieszkają uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jaśle. Zespół miał okazję poznać organizację życia pozaszkolnego swoich kolegów z SOSW, warunki mieszkalne, ich zainteresowania i ulubione zajęcia po lekcjach. Członkowie Zespołu ochoczo uczestniczyli we wspólnych zabawach na terenie bursy.

Tatiana , Artur, Daria, Sara, Zuzia i Karol

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny