Warsztaty programowania z klockami LEGO w GEN

8 i 9 grudnia br. w Generatorze Nauki GEN w Jaśle (ul. Bednarska 2) odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Nauki sciFestGEN#1. W bogatym programie imprezy znalazło się miejsce dla warsztatów programowania z klockami LEGO. Do udziału w kreatywnej zabawie z tą niezwykle popularną zabawką zapraszamy zarówno grupy zorganizowane, jak też dzieci wraz z rodzicami, czy też dziadkami. Zajęcia odbędą się w piątek (8 grudnia). Zapisy już trwają.

Nie ma w Jaśle drugiego takiego miejsca, w którym zabawa i nauka mają tak wiele ze sobą wspólnego. Po raz kolejny postanowiliśmy to udowodnić. Już za tydzień w Generatorze Nauki GEN odbędzie się Festiwal Nauki sciFestGEN#1. Dla festiwalowych gości przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, w tym warsztaty programowania z klockami LEGO.

Zabawa zestawami klocków LEGO z serii Education SPIKE Prime doskonale koresponduje z popularnym hasłem „nauki przez zabawę”. Programowanie z klockami LEGO rozwija szereg umiejętności i kompetencji, w tym między innymi krytycznego myślenia oraz rozwiązywania złożonych problemów.

Do udziału w piątkowych warsztatach zapraszamy uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII) jak również dzieci, dla których zajęcia będą doskonałą okazją do tego, aby spędzić odrobine czasu na wspólnej zabawie z rodzicami lub dziadkami.

Harmonogram warsztatów przedstawia się następująco:

  • Zajęcia dla grup zorganizowanych: godz. 10.00-11.00 oraz 13.30-14.30.
  • „Międzypokoleniowe warsztaty” programowania z klockami LEGO: godz. 15.30-16.30.

Liczba miejsc jest ograniczona. W warsztatach przeznaczonych dla grup zorganizowanych może wziąć udział maksymalnie ok. 20 osób. W przypadku zgłoszeń indywidualnych (dziecko + opiekun) liczba uczestników jest ściśle określona i wynosi 20 osób.

Nie zwlekajcie więc i już dzisiaj zapiszcie się na zajęcia. Zapisy prowadzimy w godzinach otwarcia Generatora pod numerem tel.: 13 448 25 00.

Festiwal Nauki sciFestGEN#1 realizowany jest przez Miasto Jasło w ramach przedsięwzięcia: „Jasło – Miasto Wiedzy” z projektu „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.  

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny