Wakacyjne wspomnienia zaklęte w kolorowych ramkach

Kobieta w czarnym ubraniu trzyma pracę plastyczną. Pracy plastycznej przygląda się dziewczynka o jasnych włosach upiętych w kucyk.

Wakacyjne spotkania w ramach cyklu „Kreatywne czwartki” dobiegły końca. Ostatnie warsztaty plastyczne odbyły się w miniony czwartek (31sierpnia). Zadaniem, jakie nasze edukatorki postawiły przed dziećmi, było stworzenie „słonecznych ramek” na zdjęcia z wakacji i widokówki, które w długie jesienne i zimowe wieczory, przypominać mają uczestnikom zajęć o wakacyjnej sielance.

„Kreatywne czwartki” to dowód na to, że Generator Nauki GEN jest miejscem, w którym każdy mieszkaniec Jasła i okolic, bez względu na zainteresowania, znajdzie dla siebie coś ciekawego. Doskonałym przykładem mogą być kreatywne warsztaty plastyczne, do udziału, w których zaprosiliśmy dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Wakacyjny cykl zajęć opracowany z myślą o najmłodszych naszych gościach zakończył się spotkaniem, podczas którego młodzi plastycy podjęli próbę zamknięcia w „słonecznych ramkach” wspomnień z mijających wakacji.

Do stworzenia kolorowych prac, które zapewne zawisły już na ścianach ich pokojów, dzieciom wystarczyły zwykle kawałki kartonu, nożyczki, plastelina, klej, bibuła i wykałaczki. Nad wszystkim czuwały rzecz jasna nasze edukatorki. Kiedy wszystkie prace były już gotowe, a dzieci dumnie pozowały z nimi do zdjęć, przyszedł czas na niespodziankę. Każde z dzieci otrzymało bowiem serce wykonane z masy solnej, które mogło w dowolny sposób pokolorować markerami akrylowymi. Powstałe w ten sposób wisiorki mogły podarować rodzicom lub dziadkom.

Warto dodać, że spotkania w ramach „Kreatywnych czwartków” odbywać się będą również jesienią i zimą. O szczegółach już wkrótce przeczytacie na naszej stronie internetowej.  

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny