Wakacje to dobry czas na spotkania z nauką

Choć wakacje trwają w najlepsze, to każdego dnia odwiedzają nas młodzi ludzie głodni wiedzy. W minioną środę gościliśmy w GENie grupę ponad dwudziestu dzieci, które spędzają wakacje na półkolonii organizowanej przez Fundację Centrum Edukacji i Aktywności w Jaśle. Największe wrażenie zrobiła na nich nasza strefa ekspozycyjna.

Nie od dziś wiadomo, że wizyta w Generatorze Nauki GEN w Jaśle to doskonały sposób na spędzenie kilku godzin w przestrzeni, która inspiruje do zdobywania wiedzy i zachęca do zabawy z nauką. Przekonały się o tym dzieci i młodzież, które czas wolny od nauki szkolnej spędzają na półkolonii. Podczas blisko dwugodzinnej wizyty w GENie odbyły one fascynującą podróż po świecie nauki u boku Ignacego Łukasiewicza, Hugo Steihausa i Rudolfa Weigla.

Duże wrażenie zrobiła na naszych gościach strefa ekspozycyjna. Dzieci chętnie sięgały po wszystkie eksponaty, dzięki którym mogły zrozumieć prawa rządzące danym zjawiskiem. Przez cały czas towarzyszyli im nasi instruktorzy. Odwiedziły też strefę kreatywności i mediatekę, gdzie niemal natychmiast w ruch poszły gry planszowe. Na kilka chwil zatrzymały się również przy ulu. Tutaj z kolei z dużym zaciekawieniem przyglądały się życiu pszczelej rodziny.

Po raz kolejny okazało się, że GEN jest miejscem wprost stworzonym do realizowania aktywnych, a przy tym rozwijających form aktywności.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny