Uwaga konkurs! Sprawdź, jak dużo wiesz o Ignacym Łukasiewiczu

Wiemy, że lubicie konkursy, w których pytamy Was o życie i osiągnięcia patronów Generatora Nauki GEN w Jaśle. Tym razem pytanie konkursowe dotyczyć będzie Ignacego Łukasiewicza, którego rocznicę urodzin obchodzimy właśnie w marcu. Wynalazca lampy naftowej, przemysłowiec, aptekarz i filantrop przyszedł na świat 8 marca 2024 r. Dla pięciu osób, które jako pierwsze udzielą poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe przygotowaliśmy książki popularno-naukowe, fabularyzowane filmy dokumentalne o Ignacym Łukasiewiczu oraz gadżety Generatora.

Związki Ignacego Łukasiewicza z Jasłem są czym więcej niż tylko mało znaczącymi epizodami w życiu człowieka, który na trwałe zapisał się w historii naszego regionu. Łukasiewicz, co najmniej od 1957 r. dzierżawił mieszczącą się przy jasielskim Rynku aptekę. Już wtedy w przyaptecznym laboratorium prowadził badania nad rafinacją ropy naftowej. W latach pięćdziesiątych XIX w. założył pod Jasłem pierwszą na ziemiach polskich destylarnię ropy naftowej.

Pytanie konkursowe, które dla Was przygotowaliśmy dotyczyć będzie okresu, w którym Łukasiewicz prowadził swoją działalność w Jaśle. Opublikujemy je w najbliższy wtorek (19 marca) na naszym facebook’owym fanpage’u. Nagrody trafią do pięciu osób, które jako pierwsze, w komentarzu pod postem konkursowym, udzielą prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe.

O tym, że warto wziąć udział w naszej zabawie świadczą nagrody, które przygotowaliśmy dla zwycięzców. W zestawie znajdziecie gadżety Generatora Nauki GEN, książki popularno-naukowe oraz fabularyzowany film dokumentalny o Ignacym Łukasiewiczu.

Trzymajcie więc rękę na pulsie i śledźcie nasze media społecznościowe: www.facebook.com/generatornaukigen/.

Post konkursowy pojawi się na naszym fanpage’u jutro (19 marca) punktualnie o godz. 10:00. Na Wasze odpowiedzi czekać będziemy do środy (godz. 18:00).

Zanim weźmiecie udział w naszym konkursie, zapoznajcie się z jego REGULAMINEM.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny