Ucząc się inwestujemy we własny rozwój

W czwartek (21 marca br.) w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się III Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu wystawców, w tym również Generator Nauki GEN. Z myślą o osobach odwiedzających targi przygotowaliśmy proste, a zarazem ciekawe doświadczenia naukowe oraz warsztaty programowania z klockami LEGO.

Popularyzacji nauki, szczególnie poprzez wykorzystanie w tym celu nowych technologii nie powinny towarzyszyć absolutnie żadne bariery. Za doskonały przykład może posłużyć obecność naszych edukatorów podczas trzeciej edycji Jasielskich Targów Pracy, Edukacji i Kariery. Uczestnicy czwartkowego wydarzenia chętnie zatrzymywali się przy naszym stoisku, aby spróbować swoich sił w zagadce logiczno-zręcznościowej, do rozwiązania której potrzebne jest nieszablonowe podejście. Jak się okazuje, umieszczenie czternastu gwoździ na jednym wbitym w drewnianą deskę, w ten sposób, aby nie dotykały one podłoża nie jest wcale łatwym zadaniem. Nie zabrakło również doświadczenia z użyciem magnesu i drobnych opiłek żelaza umieszczonych w słoiku z wodą. 

Uczniów jasielskiego “Chemika” zaprosiliśmy do udziału w warsztatach programowania z klockami LEGO. Młodzież z zaciekawieniem budowała robotycznych rowerzystów, aby następnie wprawić ich w ruch. Po raz kolejny udowodniliśmy, że zestawy klocków LEGO Education Spike Prime służą nie tylko dobrej zabawie, lecz również efektywnej nauce kodowania. 

Organizatorami III Jasielskich Targów Pracy, Edukacji i Kariery, w których udział wzięły lokalne firmy i uczelnie wyższe były: Miasto Jasło i Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców. 

Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery realizowane są w ramach przedsięwzięcia Dni Przedsiębiorczości w projekcie  „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.     

md

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny