Spędź dzień z pszczołami w Generatorze Nauki GEN w Jaśle

przy uliku edukacyjnym gen Jaslo

Pszczoły to fascynujące stworzenia. Jeżeli chcecie dowiedzieć się o nich czegoś więcej, koniecznie odwiedźcie nas w najbliższy wtorek (8 sierpnia). W Generatorze Nauki GEN odbędzie się bowiem „Dzień Pszczół”. Nie zabraknie opowieści przy ulu, zajęć kreatywnych i wielu innych atrakcji w bezpłatnej strefie zabaw na dziedzińcu GENu.

Pszczoły w centrum uwagi

O tym, że pszczoły mają olbrzymi wpływ na ekosystem, nie trzeba nikogo przekonywać. Zapewniają jego stabilność i równowagę. Jest więc sporo racji w twierdzeniu, że bez pszczół dalsze życie człowieka na ziemi stanęłoby pod dużym znakiem zapytania. O tych pożytecznych owadach i ich nieocenionej roli warto jednak wiedzieć nieco więcej. Czym jest pyłek i w jaki sposób pszczoły go przenoszą? Kto rządzi w ulu? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedzi podczas „Dnia Pszczół”, który odbędzie się w naszym Generatorze już w najbliższy wtorek (8 sierpnia). Swoją wiedzą na temat życia sympatycznych pasiastych owadów podzieli się Agata Wietecha, edukator w GEN, a prywatnie zapalona pszczelarka. Opowie między innymi o tym, jak to się stało, że pszczoły trafiły do jasielskiego GENu, gdzie każdego dnia można przyglądać się ich pracy. Opowieści rozpoczną się kolejno o godz. 14.00 i 16.15. Obowiązuje bilet wstępu do GENu.

Przygotowaliśmy również całe mnóstwo dodatkowych atrakcji. Najmłodsi miłośnicy przyrody będą mogli skorzystać z bezpłatnej strefy zabaw na dziedzińcu naszej siedziby. W programie znalazło się miejsce dla zajęć kreatywnych dla dzieci, malowania twarzy, czy też modelowania balonowych pszczółek. Zwieńczeniem kilkugodzinnej świetnej zabawy będzie wspólne zdjęcie. Zabawa rozpocznie się o godz. 13.00. Wszystkie dzieci, które tego dnia postanowią odwiedzić Generator Nauki GEN w Jaśle mogą włożyć na siebie ubrania w kolorystyce związanej z pszczołami, wcielając się tym samym w pszczółki, kwiaty, a nawet sympatyczne misie, które jak wiadomo, uwielbiają miód.

Kino sferyczne

Wtorkowe popołudnie w jasielskim GENie będzie również okazją do uczestnictwa w wyjątkowych seansach filmowych. W sali audytoryjnej ponownie gościć będziemy kino sferyczne. Ta nowoczesna forma edukacji jest nie tylko skutecznym narzędziem służącym do zainteresowania dzieci daną tematyką, ale również sposobem wspierania, poznawania i rozumienia treści naukowych oraz ich długotrwałego przyswojenia.

Projekcje filmów odbywają się wewnątrz specjalnej kopuły, dzięki której tworzy się niesamowity obraz sferyczny 360° – obszar panoramiczny. Widz jest świadkiem niesamowitego widowiska.

We wtorek (8 sierpnia) w kinie sferycznym będzie można zobaczyć trzy filmy. O godz. 14.00 odbędzie się seans filmu pt. „Narodziny życia”. Film przeznaczony jest dla widzów od 11 roku życia. Kolejne propozycje przygotowano z myślą o jeszcze młodszych miłośnikach kina. O godz. 15.00 wyświetlony zostanie film pt. „Tajemnice drzew” (od 5 lat). Film „Super Salvador” to z kolei obraz, który o godz. 16.00 będą mogły zobaczyć dzieci w wieku od 4 lat. Cena biletu to jedyne 20 zł od osoby. Rezerwacji można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 13 448 25 00.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy!

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny