Ruszyły zapisy na międzypokoleniowe warsztaty kreatywne z tworzenia drzewa genealogicznego

Nie ma nic ważniejszego od rodziny. Jak często jednak przywołujemy w pamięci swoich przodków? Wydaje się, że zbyt rzadko. Tymczasem poszukiwanie własnych korzeni może okazać się fascynującym zajęciem, przede wszystkim z punktu widzenia najmłodszych członków rodziny. Dlatego też postanowiliśmy zaprosić mieszkańców Jasła do udziału w międzypokoleniowych warsztatach z tworzenia drzewa genealogicznego. To doskonała okazja do zacieśnienia więzów rodzinnych pomiędzy dzieckiem a rodzicem, babcią lub dziadkiem.

Zajęcia, podczas których dzieci wraz z dorosłymi opiekunami tworzyć będą drzewa genealogiczne własnej rodziny, służyć mają realizacji co najmniej kilku celów. Po pierwsze najmłodsi mieszkańcy Jasła (5-12 lat) dowiedzą się, czym jest genealogia, co należy rozumieć pod pojęciami pokrewieństwa i powinowactwa oraz jak tworzy się drzewo genealogiczne. Po drugie udział w warsztatach będzie dla dzieci okazją do poznania historii własnej rodziny oraz wysłuchania opowieści o zmarłych przed laty jej członkach. Do stworzenia drzewa genealogicznego uczestnicy warsztatów, będą mogli wykorzystać archiwalne fotografie z rodzinnego albumu.        

Warsztaty odbędą się 13 stycznia 2024 r. w Generatorze Nauki GEN w Jaśle (ul. Bednarska 2) w godz. od 10.00 do 11.30 oraz od 12.00 do 13.30. Zapisy potrwają do 5 stycznia 2024 r. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona (łącznie 40 uczestników). O udziale w warsztatach decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Warunkiem zgłoszenia dziecka do udziału w warsztatach kreatywnych z tworzenia drzewa genealogicznego jest wypełnienie formularza, a następnie przesłanie go na adres e-mail: gen@um.jaslo.pl.   

Pobierz FORMULARZ

Formularz można wypełnić również w siedzibie Generatora Nauki GEN. Druki dostępne są w recepcji.

Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udzielamy pod numerem telefonu: 13 448 25 08.

„Międzypokoleniowe warsztaty kreatywne z tworzenia drzewa genealogicznego” realizowane będą w ramach przedsięwzięcia pn.: „Miasto to JA” w związku z realizacją projektu „Jasło-moje miasto, mój dom”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny