Ruszamy w teren! Warsztaty programowania z klockami LEGO zagoszczą w Krośnie

Za niespełna trzy tygodnie opuścimy mury Generatora Nauki GEN, aby wziąć udział w Akademickim Dniu Nauki w Krośnie. Wydarzenie orgaznizowane przez krośnieńską Państwową Akademię Nauk Stosowanych odbędzie się 8 marca br. (piątek). W programie imprezy znalazły się prezentacje kół naukowych, seminarium branżowe, szkolenia i warsztaty. Nasi edukatorzy zawitają do Kampusu Techniczno-Sportowego PANS z zestawami LEGO Education Spike Prime, aby przeprowadzić warsztaty programowania dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Udział Generatora w Akademickim Dniu Nauki nie jest działem przypadku. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie jest bowiem partnerem GEN-u. Stosowną umowę o współpracy dydaktyczno-naukowej pomiędzy uczelnią a Miastem Jasłem zawarto w grudniu ubiegłego roku. Dlatego też, kiedy tylko otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w marcowym wydarzeniu, bez wahania postanowiliśmy podjąć rękawicę. Postawiliśmy na warsztaty programowania z klockami LEGO, które cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży odwiedzających GEN.

Warsztaty adresowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy warsztatów korzystać będą z zestawów LEGO Education SPIKE Prime, które są idealnym narzędziem zarówno do zabawy, jak też nauki kodowania. Budować będą robotycznego rowerzystę. Przekonają się, czy zdoła on do pokonania małej przeszkody. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zmiany parametrów silnika oraz długości przejechanego dystansu. Do roweru będą mogli również zamontować różnego rodzaju czujniki, w tym zbliżeniowy, czy też koloru.

Akademicki Dzień Nauki odbędzie się 8 marca br. w godzinach od 9.30 do 14.00. w Kampusie Techniczno-Sportowym PANS w Krośnie (ul. Wyspiańskiego 20).

md

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny