Ruszają zapisy na Jasielski Uniwersytet Dziecięcy

Nadszedł wrzesień, a wraz z nim kolejna, 14. edycja Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Na najmłodszych mieszkańców Jasła czekać będzie mnóstwo ciekawych warsztatów naukowych. Nabór na nowy rok akademicki 2023/24 rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek (18 września). Zajęcia odbywać się będą w Generatorze Nauki GEN w Jaśle.

Ideą Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego jest szeroko pojęta popularyzacja nauki wśród dzieci w wieku od 6 do 8 roku życia. Warto dodać, że projekt ten od ponad dekady cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Jasła. Nic w tym dziwnego. Zajęcia, w których biorą udział najmłodsi jaślanie to swoistego rodzaju przepustka do fascynującego świata nauki. Inauguracja nowego roku akademickiego, który składa się z dwóch semestrów, odbędzie się już za niespełna trzy tygodnie (30 września). Wówczas mali studenci złożą ślubowanie oraz otrzymają indeksy.

Prawdziwą przygodę z nauką, dzieci, rozpoczną tydzień później (7 października). Właśnie wtedy odbędą się pierwsze warsztaty naukowe w ramach JUD. Tematyka zajęć związana będzie z różnymi dziedzinami nauki, w tym: naukami matematyczno-przyrodniczymi (matematyka, fizyka, astronomia, biologia, chemia), humanistycznymi, artystycznymi, technicznymi (robotyka, mechatronika) i nowymi technologiami. Zajęcia odbywać się będą w soboty. Szczegółowy harmonogram już wkrótce dostępny będzie na stronie internetowej www.genjaslo.pl.

Jedno jest pewne, warsztaty z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających żaków. Nie zabraknie zajęć z majsterkowania, robotyki i podstaw programowania robotów, czy też przyrodniczych. Do świata niezwykłych zjawisk fizycznych zaproszą z kolei pracownicy naukowi Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk – partnera GEN-u. Zbliżający się wielkimi krokami nowy rok akademicki zapowiada się zatem bardzo obiecująco.

Zapisy na Jasielski Uniwersytet Dziecięcy prowadzone będą wyłącznie w formie zgłoszeń on-line. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na stronie internetowej www.genjaslo.pl. Zapisy rozpoczną się w najbliższy poniedziałek (18 września) o godz. 9:00. Potrwają do 24 września (do godz. 24:00).

W rekrutacji do JUD obowiązuje limit miejsc (75 osób). Warto również dodać, że pierwszeństwo w przyjęciu mają te dzieci, które wcześniej nie uczestniczyły w zajęciach organizowanych w ramach Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy, to zadanie realizowane przez Miasto Jasło ze środków projektu „Jasło – moje miasto, mój dom” w ramach przedsięwzięcia: „Jasło Miasto Wiedzy”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny