Robotyczni tancerze i erupcje wulkanów! Obudź w dziecku GEN naukowca

Nauka i edukacja nie ograniczają się wyłącznie do studiowania podręczników i godzin spędzonych w nawet najlepiej wyposażonej szkolnej pracowni. Istnieje wiele sposobów i metod, za pomocą których można skutecznie inspirować młode umysły do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące je pytania, zdobywania wiedzy i nowych kompetencji. Doskonałym przykładem są warsztaty naukowe i kreatywne (DIY) w Generatorze Nauki GEN adresowane do grup zorganizowanych. Nauka programowania z LEGO, czy też fascynujące eksperymenty i doświadczenia w Laboratorium Małego Naukowca to sprawdzony sposób na obudzenie w dziecku genu naukowca.

Działania, których celem jest szeroko rozumiane upowszechnianie nauki i edukacji zdobywają coraz większe grono zwolenników. Nic w tym dziwnego. Popularyzacja nauki i wiedzy stanowi doskonałe uzupełnienie edukacji szkolnej. Dzieci i młodzież coraz chętniej odwiedzają nowoczesne muzea, planetaria astronomiczne, czy też naszpikowane interaktywnymi eksponatami centra nauki. Samo odwiedzanie miejsc, które stawiają sobie za cel popularyzację nauki to jednak za mało. Rodzice, nauczyciele oraz młodzi pasjonaci nauki oczekują, że poza murami szkoły, będą mogli również wziąć udział w ciekawych warsztatach naukowych i kreatywnych. Oczekiwania te z łatwością mogą zaspokoić odwiedzając Generator Nauki GEN w Jaśle, miejsce, w którym wiedza i zabawa mają niemal niezliczoną ilość wspólnych mianowników. Grupy zorganizowane (np. wycieczki szkolne) zapraszamy do udziału w warsztatach od wtorku do piątku.

No to programujemy!

Wbrew obiegowej opinii klocki LEGO służą nie tylko do zabawy. Zabawka, która od wielu dekad cieszy się olbrzymią popularnością wśród dzieci i młodzieży wspomaga także rozwój kreatywności i zdolności manualnych. W wachlarzu niemal niezliczonej ilości oferowanych przez kultową markę zestawów, znajdują się również serie produktów o charakterze edukacyjnym, za pomocą których można zaprosić dzieci do świata programowania.

Warsztaty programowania z klockami LEGO.

Zestawy LEGO Education SPIKE Prime to doskonałe narzędzie zarówno do zabawy, jak też nauki kodowania. Edukatorzy Generatora Nauki GEN z powodzeniem wykorzystują je podczas warsztatów programowania z klockami LEGO dla uczniów szkół podstawowych (IV-VIII klasa) i ponadpodstawowych. Uczestnicy zajęć uczą się kreatywnego myślenia, umiejętności rozwiązywania złożonych problemów, czy też logicznego myślenia.

Wprowadzanie w ruch modeli daje młodym programistom mnóstwo satysfakcji. Budowanie robotycznych rowerzystów, czy też tancerzy poruszających się w rytm muzyki, to także świetna zabawa.

W świecie doświadczeń i eksperymentów naukowych

Nauka podstaw chemii i fizyki wcale nie musi być nudna. Laboratorium Małego Naukowca jest tego doskonałym przykładem. Kto by pomyślał, że do przeprowadzenia ciekawych eksperymentów wystarczą substancje i przedmioty, które z łatwością znaleźć można w każdej kuchni. Warsztaty w ramach Laboratorium Małego Naukowca to dla dzieci w wieku 7-10 lat (klasy I-III) to nie tylko solidna dawka wiedzy, lecz także świetna zabawa.

Wizyta w Laboratorium Małego Naukowca to fantastyczna naukowa przygoda.

Dzięki ciekawym eksperymentom i doświadczeniom, w których młodzi naukowcy między innymi wywołują erupcje kolorowych wulkanów, przygotowują ciecz nienewtonowską, dzieci poznają tajniki zjawisk fizycznych i reakcji chemicznych.

Z przyrodą za pan brat

Życie w GEN-ie nie toczy się wyłącznie wokół kilkudziesięciu interaktywnych eksponatów naukowych, nauki programowania z klockami LEGO, czy też eksperymentów w Laboratorium Małego Naukowca. To także warsztaty, których motywem przewodnim są nauki biologiczne i szeroko pojęta edukacja ekologiczna. Wystarczy wspomnieć, że budynek Generatora jest domem dla małej rodziny pszczelej (od wiosny do wczesnej jesieni), kolonii mrówek żniwiarek i afrykańskich ślimaków olbrzymich. 

Warsztaty przyrodnicze, za każdym razem są niepowtarzalną okazją do zgłębienia przez dzieci (klasy I-III) wiedzy na temat otaczającego ich środowiska naturalnego. Pszczoły zdecydowanie królują w tym względzie. Uczestnicy warsztatów mogą dowiedzieć między innymi tego czym jest pyłek i w jaki sposób pszczoły go przenoszą? Oraz kto rządzi w ulu? Opowieści o życiu pszczół to jednak nie wszystko. Dzieci, na własne oczy mogą zobaczyć konstrukcję ula, a w sezonie pszczelim obserwować z bliska życie pszczelej rodziny i poczuć jej ciepło. Co więcej, w ramach zajęć tworzą pachnące świece z prawdziwego wosku pszczelego.

Uwolnić kreatywność

W Generatorze Nauki GEN swoje miejsce znajdą nie tylko fani nauk ścisłych. W ofercie Generatora nie zabrakło również miejsca dla kreatywnych warsztatów plastycznych (DIY). Zajęcia te rozwijają wyobraźnię dziecka oraz wspomagają rozwój zdolności manualnych. Wykonane przez dzieci prace plastyczne są świetną pamiątką z wizyty w GEN-ie, którą mogą zabrać z sobą do domu. Warsztaty adresowane są do sześciolatków i dzieci uczęszczających do klas I-III.

Kreatywne warsztaty plastyczne bawią i rozwijają wyobraźnię dziecka.

Na warsztaty naukowe i kreatywne (DIY) organizowane z myślą o grupach zorganizowanych zapraszamy do Generatora Nauki GEN od wtorku do piątku.

Wtorek – Laboratorium Małego Naukowca
Środa – warsztaty przyrodnicze
Czwartek – programowanie z klockami LEGO
Piątek – kreatywne warsztaty plastyczne

Cena biletu: 15 zł/osoba

Nie zwlekaj i zarezerwuj termin dla grupy już dzisiaj! Skontaktuj się z nami telefonicznie: 13 448 25 00.

Bądź na bieżąco śledząc nasz facebook’owy fanpage: facebook.com/generatornaukigen

md

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny