Razem świętujmy pierwsze urodziny GEN-u!

Czas biegnie nieubłaganie. 19 października br. minie rok od dnia, w którym Generator Nauki GEN rozpoczął misję popularyzacji nauki wśród mieszkańców Jasła i regionu. Pierwsze urodziny to wyjątkowy jubileusz, do którego świętowania zapraszamy wszystkich miłośników nauki i dobrej zabawy. Nie zabraknie kreatywnych warsztatów plastycznych, ciekawych prelekcji, fotobudki, a nawet przejażdżek rowerem po linie.  

Niespełna rok temu, w dawnym budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, odbyło się uroczyste otwarcie Generatora Nauki GEN. Nasze nowoczesne centrum nauki stworzone zostało przede wszystkim z myślą o popularyzacji nauk ścisłych, w tym matematyki, chemii, fizyki i biologii. GEN jest także miejscem, w którym odwiedzający nas mieszkańcy Jasła i okolic, bez względu na wiek, mogą aktywnie spędzać czas, bawiąc się, czy też rozwijając swoje pasje i zainteresowania. Nic więc dziwnego, że w perspektywie ostatnich dwunastu miesięcy zdołaliśmy zdobyć uznanie naszych gości, z których większość odwiedza nas potem z godną pozazdroszczenia regularnością.

Czujcie się zaproszeni!

Wizyty miłośników nauki są tym, co nadaje sens naszej działalności. Trudno byłoby nam zatem wyobrazić sobie świętowanie pierwszych urodzin GEN-u bez Waszego udziału.  

Aby wziąć udział w urodzinach GEN-u, które odbędą się 19 października (czwartek) 2023 r., nie potrzebujecie specjalnego zaproszenia. Z przygotowanych przez nas atrakcji, będzie mógł skorzystać każdy, kto tego dnia postanowi odwiedzić Generator. O tym, że warto będzie to zrobić, nie podlega najmniejszej dyskusji. Wszystko za sprawą solidnej dawki rozrywki, także intelektualnej.

Zapomnijcie o nudzie

Na dziedzińcu GEN-u stanie namiot, a pod nim bolid „Piła” skonstruowany przez studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie. Pojazd pozwolił zespołowi SKN „ROTOR” ustanowić rekord Polski w długości przejechanego dystansu na jednym litrze paliwa (1048 km). Studenci opowiedzą między innymi o tym, co kryje się pod terminem „ekomobilność”.

Coś dla siebie znajdą także najmłodsi goście GEN-u. W Strefie Kreatywności odbędą się bowiem warsztaty plastyczne. W Mediatece tradycyjnie będzie można zagrać w gry planszowe i fabularne. Na fanów zabawnych fotografii czekać będzie z kolei fotobudka. Osoby które postanowią w czwartek odwiedzić GEN, będą mogły odkryć jego tajemnice biorąc udział w queście – formie gry terenowej polegającej na rozwiązywaniu zagadek.  

Pomyśleliśmy także o miłośnikach adrenaliny, zapraszając ich na przejażdżkę rowerem po linie na wysokości blisko sześciu metrów nad ziemią. Atrakcja ta czynna będzie w godzinach od 9:00 do 11:00 oraz od 14:00 do 16:00, chyba że korzystanie z niej uniemożliwią niekorzystne warunki atmosferyczne (opady deszczu lub silny wiatr).

Partnerami wydarzenia są: Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie, Studenckie Koło Naukowe „ROTOR”, Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

Świętujmy wspólnie pierwsze urodziny GEN-u!

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny