Przejażdżka rowerem po linie, sześć metrów nad ziemią. Takie rzeczy tylko w GEN-ie

O tym, że nauka potrafi być ekscytująca nie trzeba nikogo przekonywać. Jeśli ktokolwiek ma w tym względzie, nawet najmniejsze wątpliwości, koniecznie powinien odwiedzić GEN, aby zakosztować jazdy rowerem na linie. Przejażdżka jednośladem o specjalnej konstrukcji, sześć metrów nad ziemią, to gwarancja solidnej porcji czystej adrenaliny. 

Generator Nauki GEN w Jaśle jest miejscem szczególnym. Tutaj bowiem można przekonać się, że nauka wcale nie musi być nudna. Mało tego, podana w formie nowoczesnych interaktywnych eksponatów wręcz pobudza do zagłębienia się w fascynujący świat zjawisk fizycznych, czy też procesów zachodzących w świecie chemii i biologii. Nic więc dziwnego w tym, że jasielski GEN jest miejscem chętnie odwiedzanym przez dzieci i młodzież. Teraz zainteresowanie GEN-em będzie z pewnością jeszcze większe. Wszystko za sprawą absolutnie wyjątkowego eksponatu, jakim jest rower na linie.

Jazda rowerem po linie to nowa propozycja dla osób głodnych nie tylko wiedzy, lecz także adrenaliny. Przejażdżka jednośladem o specjalnej konstrukcji odbywa się na wysokości około sześciu metrów. Blisko dwa metry nad liną główną, pomiędzy ścianami budynku, rozpięta jest dodatkowa, stalowa lina, służąca do asekuracji rowerzysty. Warto dodać, że nad bezpieczeństwem użytkowników cały czas czuwać będą instruktorzy. W ciągu godziny, z atrakcji skorzystać może od pięciu do sześciu śmiałków. Jedynymi ograniczeniami są: wzrost (minimum 140 cm) i waga użytkownika (maksymalnie 90 kg).

Jak to działa? To proste! Każdy przedmiot posiada punkt nazywany środkiem ciężkości. Punkt ten musi znajdować ponad podstawą, aby przedmiot ten stał stabilnie. Jeżeli coś wisi, środek ciężkości znajduje się dokładnie pod punktem zawieszenia, nawet jeśli ma nieregularny kształt. W taki właśnie sposób można wyznaczyć środek ciężkości. Rower, którym można jeździć po linie zawieszonej kilka metrów nad ziemią, w rzeczywistości nie stoi na tejże linie, a jest na niej w pewnym sensie zawieszony.

Aby skorzystać z atrakcji należy zakupić bilet wstępu do Strefy Ekspozycyjnej.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny