Przedszkolaki z Nowego Żmigrodu odwiedziły GEN

Na rozpoczęcie przygody z nauką nigdy nie jest za wcześnie. Potwierdzą to przedszkolaki z Przedszkola Gminnego w Nowym Żmigrodzie, które w środę (3 kwietnia br.) odwiedziły Generator Nauki GEN. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły interaktywne eksponaty, które znaleźć można w Strefie Ekspozycyjnej. Tutaj nauka znajduje się na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Przedszkolaki środową wycieczkę w GEN-ie zakończyły wizytą w Strefie Kreatywności.

Jeżeli myślicie, że obcowanie z nauką jest zarezerwowane wyłącznie dla zawodowych naukowców, to grubo się mylicie. Nauka fascynuje ludzi bez względu na wiek. Co więcej, młode umysły gotowe są chłonąć wiedzę niemal nieprzerwanie. Coś o tym wiemy. Generator Nauki GEN regularnie odwiedzają bowiem dzieci i młodzież, dla których wizyta w nowoczesnym centrum naukowym często jest początkiem fascynującej przygody z nauką.

W środę (3 kwietnia br.) Generator odwiedziły przedszkolaki z gminy Nowy Żmigród. Zwiedzanie rozpoczęły od Strefy Ekspozycyjnej. Z zaciekawieniem podchodziły do kolejnych eksponatów, aby dowiedzieć się jakie prawa rządzą na przykład zjawiskami fizycznymi, czy też procesami zachodzącymi w świecie chemii i biologii.

Dzieci znalazły też czas na odrobinę zabawy. W Strefie Kreatywności sięgnęły po artykuły papiernicze, nożyczki, klej i wiele innych materiałów przydatnych w procesie tworzenia kolorowych prac plastycznych. Wcieliły się również w rolę projektantów miasta przyszłości.

md

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny