Projekt „Jasło – moje miasto, mój dom”,finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa

Robotyka połączyła trzy pokolenia

Trzy pokolenia jaślan spotkały się na międzypokoleniowych warsztatach z robotyki, które odbyły się w ostatnią sobotę (24 czerwca) w Generatorze Nauki GEN.

Podczas zajęć, pod okiem doświadczonego instruktora, uczestnicy konstruowali roboty. Co ciekawe materiałem do tworzenia urządzeń były klocki LEGO, które zostały „ożywione” przez specjalny program. Okazało się, że była to doskonała okazja do integracji poprzez wspólną naukę, a także pobudzania kreatywności i budowanie tożsamości lokalnej. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości może przełożyć się na wykorzystanie szans związanych z wyborami własnych ścieżek życiowych i zawodowych z korzyścią dla naszej społeczności lokalnej.

Warsztaty były elementem przedsięwzięcia „Miasto to JA”, które realizowane jest w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa, a ich głównym celem był rozwój zainteresowań i kompetencji młodych ludzi w obszarze nauk ścisłych i technicznych (STEAM).

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny