Pociągiem do GEN-u. Uczniowie krośnieńskiej „dwunastki” odwiedzili Jasło

Wrzesień powoli dobiega końca. Zdecydowana większość uczniów, którzy po wakacyjnej przerwie wrócili do szkolnych ławek zdążyła już złapać właściwy rytm pracy. Dotyczy to między innymi ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Krośnie. Dzieci, które niebawem staną przed trudnym wyborem kolejnego etapu edukacyjnego odwiedziły w czwartek jasielski GEN, gdzie przez niemal dwie godziny z zainteresowaniem chłonęły wiedzę z zakresu nauk ścisłych.

Krosno od Jasła dzieli przysłowiowy rzut beretem. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy obydwu miast dosyć często goszczą u swoich sąsiadów zza miedzy. Powodów, dla których krośnianie odwiedzają Jasło jest wiele. Na jeden z nich warto jednak zwrócić szczególną uwagę. Okazuje się bowiem, że uczniowie krośnieńskich szkół podstawowych coraz częściej podróżują do Jasła, aby odwiedzić Generator Nauki GEN. Nic w tym dziwnego. W ciągu roku, w pełni zasłużyliśmy na miano nowoczesnego centrum nauki z prawdziwego zdarzenia. Wykorzystanie nowoczesnych technologii do nauki fizyki, matematyki, biologii i chemii sprawia, że dla dzieci i młodzieży, przyswajanie wiedzy staje o wiele łatwiejsze.

W miniony czwartek (21 września) przekonali się o tym uczniowie klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Krośnie. Zanim jeszcze przekroczyli próg Generatora, wiadomym było, że z tak ogromnymi pokładami energii, każda ze stref tętnić będzie życiem. Dzieci z zaciekawieniem podchodziły do każdego eksponatu. Największym zainteresowaniem cieszyła się wśród nich maszyna Goldberga oraz model elektrowni wodnej.

Z głowami pełnymi wiedzy grupa udała się następnie do Mediateki, miejsca stworzonego z myślą o miłośnikach wszelkiej maści rozrywki intelektualnej i zabawy. Bez reszty pochłonięci grą w gry komputerowe, planszówki i warcaby stupolowe spędzili w Mediatece kilkadziesiąt minut.

Wizytę w Jaśle, uczniowie krośnieńskiej „dwunastki”, zakończyli spacerem ulicami miasta. Do Krosna wrócili pociągiem.   

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny