Pierwszoklasiści z jasielskiej „dwójki” w świecie nauki i przyrody

Generator Nauki GEN jest miejscem, w którym pasja do nauki spotyka się ze świetną zabawą. Za przykład mogą posłużyć warsztaty naukowe i przyrodnicze, które od niedawna znajdują się w stałej ofercie zajęć edukacyjnych realizowanych w Generatorze Nauki GEN. Ich zaletą jest to, że stanowią one doskonałe uzupełnienie dla edukacji szkolnej.

Zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak też ich nauczyciele chętnie odwiedzają GEN, aby wziąć udział w fascynujących warsztatach prowadzonych przez naszych edukatorów. W czwartek (4 kwietnia br.) z oferty warsztatowej postanowili skorzystać pierwszoklasiści z jasielskiej „dwójki”. Dzieci odwiedziły Laboratorium Małego Naukowca oraz wzięły udział w interesujących warsztatach przyrodniczych.

Mali naukowcy przekonali się o tym, że nauka chemii i fizyki wcale nie musi być nudna. Mając do dyspozycji jedynie substancje i przedmioty, które z łatwością znaleźć można w każdej kuchni, przeprowadzili ciekawe eksperymenty naukowe. To jednak nie wszystko. Zajęcia przyrodnicze stały się dla dzieci okazją do zgłębienia wiedzy na temat środowiska naturalnego, w tym przede wszystkim życia pszczół. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się czym jest pyłek i w jaki sposób pszczoły go przenoszą, jak zbudowany jest ul oraz jakich narzędzi używają do pracy pszczelarze. Każdy własnoręcznie wykonał świecę z wosku, aby po zakończeniu zajęć móc zabrać ją z sobą do domu.

Szczegółowe informacje o ofercie warsztatów naukowych, przyrodniczych i kreatywnych w Jaśle znajdziesz TUTAJ.

md

 

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny