Ósmoklasiści rozpoczęli przygotowania do egzaminu

W minioną sobotę (1 marca br.) w Generatorze Nauki GEN grupa ósmoklasistów, którzy uczęszczają do jasielskich szkół podstawowych, rozpoczęła kurs „Powtórka dla Ósmoklasisty – język polski”. Kursanci dowiedzieli się, gdzie należy szukać wartościowych materiałów egzaminacyjnych, czy też jakie informacje na temat egzaminu ósmoklasisty można znaleźć na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Zajęcia prowadzi Jolanta Szafarz, nauczyciel z uprawnieniami egzaminatora.

Kurs „Powtórka dla Ósmoklasisty – język polski” jest odpowiedzią na oczekiwania zarówno uczniów, jak też rodziców, którym zależy na tym, aby ich dziecko było solidnie przygotowane do zbliżającego się wielkimi krokami egzaminu ósmoklasisty.

Program kursu obejmuje sześć spotkań. Każde trwa 90 minut. Pierwsze z zaplanowanych zajęć odbyły się 1 marca br. Jolanta Szafarz, która jest nauczycielem egzaminatorem, przekazała kursantom podstawową wiedzę na temat organizacji egzaminu, w tym, jakie informacje można znaleźć na stronie internetowej OKE w Krakowie. Uczniowie dowiedzieli się również, gdzie należy szukać przydatnych materiałów egzaminacyjnych, przykładowych arkuszy egzaminacyjnych oraz jakie są kryteria oceniania prac.

Kolejne spotkanie odbędzie się 16 marca br. Zajęcia poświęcone będą zagadnieniom związanym między innymi z budową arkusza egzaminacyjnego, sposobem rozwiązywania zadań i uzupełniania karty odpowiedzi.

Wciąż posiadamy wolne miejsca. Nabór dodatkowy na kurs „Powtórka dla Ósmoklasisty – język polski” rozpocznie się we wtorek (5 marca br.) o godz. 18.00. Uważnie śledźcie informacje publikowane w na naszym oficjalnym fanpage’u:
www.facebook.com/generatornaukigen.

Udział w kursie jest bezpłatny.

md

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny