„Odkrywcy” odkryli w sobie pasję do majsterkowania

Odgłosy uderzeń młotkiem w łebki gwoździ ponownie rozbrzmiały w murach Generatora. W minioną sobotę (9 marca br.) mali studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego wzięli udział w zajęciach z majsterkowania. Nasi edukatorzy nie musieli specjalnie namawiać „Odkrywców” do tego, aby sięgnęli po narzędzia, które znaleźć można w każdym warsztacie. Warsztaty z majsterkowania okazały się dla dzieci doskonałym sposobem na zdobycie nowych umiejętności.  

Nowa forma zajęć wyraźnie przypadła go gustu małym studentom Juniwersytetu. Dzieci, majsterkując nie tylko świetnie się bawią, lecz również zdobywają nowe umiejętności i kompetencje. Posługując się przeróżnymi narzędziami, w tym wkrętarką, młotkiem, czy też kombinerkami uczą się odpowiedzialności oraz poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Zajęcia odbywają się pod czujnym okiem naszych edukatorów.

Głównym zadaniem, jakie postawiliśmy przed małymi majsterkowiczami, było wykonanie kolorowej instalacji. Dzieci, do jej stworzenia wykorzystały drewnianą deskę, gwoździe i gumki recepturki. Z zapałem wbijały młotkiem gwoździe w drewno, aby na koniec przepleść je kolorowymi gumkami. W efekcie powstały niezwykłe latawce.

Ostatnie warsztaty z majsterkowania w ramach czternastej edycji JUD odbędą się 16 marca br. Za młotki złapią wówczas najmłodsi uczestnicy programu edukacyjnego, realizowanego w Generatorze Nauki GEN.

Zadanie Jasielski Uniwersytet Dziecięcy realizowane jest w ramach przedsięwzięcia „Jasło – Miasto Wiedzy” z projektu „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.   

md

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny