„Niedziele z planszówkami” rosną w siłę

Cykl „Niedziel z planszówkami” organizowanych w Generatorze Nauki GEN w Jaśle cieszy się wśród mieszkańców Jasła i okolic coraz większą popularnością. W minioną niedzielę Mediateka dosłownie pękała w szwach. Odwiedziło ją bowiem blisko czterdziestu miłośników gier planszowych.

Tego się właśnie spodziewaliśmy. Choć od pierwszego spotkania fanów planszówek w Mediatece, organizowanych w ramach „Niedziel z planszówkami”, minęły zaledwie trzy miesiące, to społeczność graczy na dobre zdążyła już zadomowić się w GEN-ie. Lista dobrych wiadomości jest jednak dłuższa. Grono uczestników „Niedziel z planszówkami” stale się powiększa. Co więcej, z każdym kolejnym spotkaniem, miłośnicy spędzania wolnego czasu nad planszą coraz mocniej integrują się wokół wspólnego hobby. Informacjami oraz opiniami na temat cyklu regularnie wymieniają się między innymi w mediach społecznościowych.

Wszystko to sprawia, że spędzanie wolnego czasu nad planszą w Mediatece, staje się po prostu modne. W minioną niedzielę GEN odwiedziło blisko czterdziestu graczy w różnym wieku. Wśród nich nie zabrakło harcerzy z 309. Drużyny Harcerskiej „Golesz” im Św. Jerzego, działającej w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle. Co ciekawe, do Jasła zawitali także mieszkańcy sąsiednich miast, na przykład Jedlicza, czy też pobliskich Kołaczyc.

O tym, że niedzielne popołudnia z planszówkami w GEN-ie cieszą się coraz większą popularnością świadczą internetowe wpisy, umieszczane przez członków facebook’owej grupy „Planszowe klimaty”. „Jak by tu podsumować dzisiejsze spotkanie – było gwarno, wesoło, zawiązały się nowe znajomości, rozpoczęła się nowa przygoda w świecie fantazji a i warto wspomnieć, że w pewnym momencie zabrakło nam stolików i robiliśmy dokładkę. Dzięki wam to miejsce żyje i się rozwija. Dzięki za dzisiaj i do zobaczenia już niedługo” – czytamy.

Kolejne spotkania w ramach „Niedziel z planszówkami” odbędą się 3 i 17 grudnia 2023 r.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny