„Mobilne Laboratorium TPU” odwiedzi GEN

Od 6 lutego do 6 marca br. w Generatorze Nauki GEN gościć będziemy wyjątkową wystawę. „Mobilne Laboratorium TPU” to 12 fascynujących eksponatów, dzięki którym młodzi pasjonaci nauki będą mogli zgłębić wiedzę na temat zjawisk i zagadnień dotyczących wielu dziedzin nauki. Otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższy wtorek (6 lutego br.). Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Organizatorem wystawy „Mobilne Laboratorium TPU” jest Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy. Przedsięwzięcie jest częścią programu ukraińskiej Małej Akademii Nauk, autoryzowanego przez ukraińskie Ministerstwo Edukacji oraz wdrożone przez Stowarzyszenie “TPU” jako projekt wspierający edukację i rozwój dzieci ukraińskich i polskich. Wystawa powstała dzięki wsparciu sponsorskiemu firmy GRUNDFOS.

W fascynującym świecie nauki

Wystawa adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej od 7 roku życia. Różnorodność eksponatów, które składają się na wystawę daje gwarancję, że każdy gość Generatora z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego. Zwiedzanie wystawy pozwala wejść do świata nauki z dziecięcą ciekawością. To doskonała forma prezentowania wiedzy, dzięki której młodzi ludzie mogą rozwijać swoją pasję do nauki.

„Mobilne Laboratorium TPU” nie tylko dostarcza niezapomnianych wrażeń, lecz również przyczynia się do zwiększenia dostępu do edukacji. Stanowi potwierdzenie dla tezy, w myśl której nauka może być ekscytująca i przystępna, jeśli tylko podejdziemy do niej w innowacyjny i inspirujący sposób.

Nauka na wyciągnięcie ręki

“Mobilne Laboratorium  TPU” to zestaw 12 fascynujących eksponatów, które prezentują najważniejsze zjawiska i aspekty z dziedzin takich jak biologia, fizyka, matematyka, historia i inżynieria. Każdy eksponat dostarcza nie tylko interesującej wiedzy, ale także rozwija istotne umiejętności. Na wystawie znajdzie się również tematyka inżynierska, będąca dowodem tego, że inżynieria może być pasjonującą dziedziną. Dzieci będą miały możliwość udziału w twórczych i ciekawych eksperymentach.

“Mobilne Laboratorium  TPU”  oferuje wyjątkową okazję do osobistego doświadczenia nauki i rozwijania intelektualnych umiejętności.

Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 6 lutego 2024 r. (wtorek) o godz. 11.00.
Wystawa czynna będzie w terminie od 6.02.2024 r. do 6.03.2024 r. w godzinach pracy Generatora Nauki GEN w Jaśle (ul. Bednarska). Wstęp do “Mobilnego Laboratorium  TPU” jest bezpłatny.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny