Młodzież z Niemiec z wizytą w GEN-ie

W poniedziałek (22 kwietnia br.) w Generatorze Nauki GEN gościliśmy uczestników programu wymiany młodzieży szkolnej w ramach projektu pn. „Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży”. Uczniowie jasielskiego „Chemika” wraz z przyjaciółmi z gimnazjum w niemieckim Cuxhaven zwiedzili Strefę Ekspozycyjną oraz Mediatekę, gdzie spędzili czas grając w planszówki.

Miejscowość Cuxhaven położona jest w północnej części Niemiec nad Morzem Północnym. Oznacza to, że uczennice miejscowego Lichtenberg – Gymnasium musiały przemierzyć ponad tysiąc kilometrów, aby dotrzeć do Jasła. U swoich polskich przyjaciół spędzą łącznie siedem dni. We wrześniu z kolei uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle udadzą się z rewizytą do Niemiec. Dzięki klasycznej wymianie z zakwaterowaniem młodzież ma szansę skorzystać z niepowtarzalnej okazji do tego, aby poznać sąsiedni kraj, jego historię, obyczaje i kulturę.

Uczestnicy projektu „Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży” spędzili w Generatorze kilka godzin. Z zainteresowaniem sięgali po interaktywne eksponaty w Strefie Ekspozycyjnej. W Mediatece zagrali z kolei w gry planszowe.

***

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) umożliwia spotkania i współpracę młodych Polaków i Niemców. Dofinansowuje i merytorycznie wspiera polsko-niemieckie projekty.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny