Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry

Gra planszowa na stole

Z okazji Międzynarodowego Dnia Mistrza Gry zapraszamy wszystkich miłośników gier fabularnych i planszówek na maraton gier, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (4 marca) w godz. 9.00 – 13.00 w Generatorze Nauki GEN.

Gry planszowe i fabularne to nie tylko sposób na ciekawą rozrywkę, ale także zajęcia, które wspierają rozwój naszej wiedzy i wyobraźni oraz kształtują umiejętności społeczne.

W sali audytoryjnej, rozegrana zostanie sesja gier planszowych wspólnie z uczestnikami projektu Giełda Genialnych Pomysłów dla Jasła pt. „Gry planszowe są GENialne”, natomiast w mediatece mistrzowie gry oraz animatorzy z Fundacji GraTy poprowadzą graczy ku przygodzie w krainie wyobraźni. Prowadzenie gry fabularnej wygląda podobnie jak opowiadanie bajki, ale gracze siedzą przy wspólnym stole i reagują na opowieść Narratora – Mistrza Gry. Tworzą wyjątkowych bohaterów i kierują ich poczynaniami w ramach wspólnie tworzonej historii. Największą popularnością cieszy się gra Dungeons and Dragons i Warhammer, ale także nagradzane: Tajemnice Pętli, czy Tajemnice PowodziMars 2050 oraz Jedyny Pierścień nawiązujący to książek R.R. Tolkiena. Ciekawostką jest również podręcznik do gry Efekt Mocy stworzony przez J. Węgrzynowicza – jaślanina.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy do udziału!!!

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny