Maturzysto! Zrób sobie przerwę i zagraj z nami w planszówki

Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami. Najbliższe spotkanie z „grami bez prądu” dedykujemy wszystkim maturzystom i ósmoklasistom, którzy w pocie czoła przygotowują się do jednego z najważniejszych w swoim życiu sprawdzianu. Planszówki i RPG-i są bowiem doskonałym sposobem na odstresowanie.

Wiosna wybuchła zielenią w całym Jaśle, nie wyłączając Generatora Nauki GEN. Jednak maturzyści i ósmoklasiści niekoniecznie z utęsknieniem czekają, żeby zakwitły kasztany. Sen z powiek spędzają im intensywne przygotowania do egzaminów, którym niejednokrotnie towarzyszy stres. Nie martwcie się jednak. Mamy na to skuteczną receptę! Niedzielne spotkania nad planszą to świetny sposób na to, aby odstresować się w gronie przyjaciół lub rodziny, przy grach które zadbają o wasz mózg i dobre samopoczucie.

Oto, co polecamy na odstresowanie przed egzaminem?

Może dacie się skusić na grę skojarzeń z Dixitem, albo dla ambitnych, quiz Wiem lepiej? Będzie to okazja do delikatnej powtórki, ale równocześnie do dobrej zabawy i sportowej rywalizacji. Spróbuj swoich sił w 20 kategoriach. Niezależnie, czy uda się wygrać, czy nie, wychodzimy z zabawy bogatsi w wiedzę z rozmaitych dziedzin.

Ze względu na dużą różnorodność kategorii i samych pytań, Wiem lepiej stanowi kopalnię ciekawostek i pozwala na wiele godzin wspaniałej zabawy. W przeciwieństwie do prostych gier typu pytanie – odpowiedź, Wiem lepiej oferuje również możliwości taktyczne, które stanowią ciekawe urozmaicenie i potrafią realnie wpłynąć na przebieg rozgrywki.

Jeśli chcielibyście poćwiczyć logiczne myślenie i koncentrację, potrzebne przede wszystkim na matematyce, zapraszamy do Calico. Ta piękna gra kafelkowa dostarcza intelektualnej rozrywki na najwyższym poziomie, rozgrzewając do czerwoności zwoje mózgowe. Gra spodoba się zarówno grającym rodzinom, jak i wymagającym graczom.

W Calico zadaniem graczy jest uszycie wygodnego i dobrze wyglądającego kocyka dla swoich kotów. Wybierz takie wzory i kolory, które spodobają się twojemu kotu i dadzą ci najwięcej punktów na koniec gry.

Na koniec powtórka z j. angielskiego. Sprawdź się sięgając po podręczniki do RPG-ów dostępne na rynku polskim jedynie po angielsku: Warhammer 40 000: Codex Space marines oraz Codex Tyranids. Przy okazji w tej grze poćwiczycie angielskie jednostki miary, kartografię i inne umiejętności strategiczne, taktyczne i bitewne potrzebne w rozgrywkach „bitewniaków”.

Na kolejną „Niedzielę z planszówkami” zapraszamy już  28 kwietnia w godzinach 14.00 – 18.00.

A co zrobić z tak pięknie rozpoczętym popołudniem? Może posiedzieć na ławeczce pod Generatorem Nauki pod miłorzębem japońskim? Drzewo to jest znane ze swoich właściwości poprawiających pamięć i koncentrację. Dla wzmocnienia efektu warto po prostu się dotlenić i wypróbować eksponaty dostępne na dziedzińcu Generatora Nauki GEN.

Powadzenia na egzaminach!

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny