Mali studenci Juniwersytetu zgłębiali tajniki programowania z klockami LEGO

Wbrew obiegowej opinii klocki LEGO służą nie tylko do zabawy. Ulubiona zabawka naszych pociech wspomaga również rozwój kreatywności i zdolności manualnych u dzieci w każdym wieku. Jakby tego było mało, to wśród niemal niezliczonej ilości oferowanych przez kultową markę zestawów, znajdują się serie produktów o charakterze edukacyjnym, za pomocą których można skutecznie uczyć dzieci na przykład programowania. W minioną sobotę, możliwości takich zestawów klocków LEGO, sprawdzili mali studenci Juniwersytetu.

Mali studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego nie zwalniają tempa. Zaledwie tydzień temu dzieci odwiedziły Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, a już w minioną sobotę (25 listopada br.) grupa „Ciekawych świata” wzięła udział w kolejnych interesujących zajęciach edukacyjnych, będących połączeniem dobrej zabawy z nowymi technologiami i nauką programowania.

Zadaniem, jakie przed dziećmi postawili nasi edukatorzy było zbudowanie robota, a następnie wprawienie go w ruch z wykorzystaniem specjalnego oprogramowania. Wszyscy doskonale poradzili sobie z wyzwaniem. Już po upływie kilkudziesięciu minut, roboty poruszały się po stołach i podłodze. Mali studenci Juniwersytetu przyglądali im się uważnie z wielką satysfakcją. Nie zabrakło również miejsca na wspólną zabawę.

Zadanie Jasielski Uniwersytet Dziecięcy realizowane jest w ramach przedsięwzięcia „Jasło – Miasto Wiedzy” z projektu „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny