Mali majsterkowicze chwycili za młotki!

Zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że mali studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego chłoną wiedzę niczym gąbka, chętnie ucząc się przy tym nowych umiejętności. Nie spodziewaliśmy się jednak, że nowa forma warsztatów, jaką postanowiliśmy im zaproponować, wzbudzi w nich tak duży entuzjazm. Okazuje się, że zwyczajny młotek, gwoździe i gumki recepturki mogą być doskonałymi atrybutami w zabawie, która rozwija zdolności manualne u dziecka.

W sobotę (2 marca br.) grupa “Poszukiwaczy” wzięła udział w warsztatach z majsterkowania. Każde z dzieci otrzymało do dyspozycji zestaw narzędzi warsztatowych. Nasi edukatorzy zaprezentowali małym studentom Juniwersytetu zasady działania wkrętarki akumulatorowej oraz zademonstrowali jak należy prawidłowo zamocować wiertło w uchwycie wiertarskim. Dzieci poznały również podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące przy posługiwaniu się narzędziami, które znaleźć można w każdym garażu, czy też warsztacie.

Ostatecznie, uczestnicy warsztatów chwycili za młotki stolarskie, aby korzystając z przygotowanego wcześniej szablonu latawca wbić gwoździe w drewnianą deskę. Następnie za pomocą gumek recepturek stworzyły kolorowe instalacje, które na koniec zabrały z sobą do domów.

Zajęcia z majsterkowania łączą w sobie walor edukacyjny z rozwojem zdolności manualnych u najmłodszych dzieci. Warsztaty uczą również koncentracji i cierpliwości. 

Na przygodę z majsterkowaniem już czekają pozostali studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Za tydzień za młotki chwycą “Odkrywcy”. 16 marca br. w warsztatach weźmie udział grupa “Ciekawych świata”.

Zadanie Jasielski Uniwersytet Dziecięcy realizowane jest w ramach przedsięwzięcia „Jasło – Miasto Wiedzy” z projektu „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.    

md

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny