KINO SFERYCZNE

Już 14 lipca 2023 r. (piątek )zapraszamy na seanse do kina sferycznego w Generatorze Nauki GEN (sala audytoryjna), ul. Bednarska 2, Jasło!

Kino sferyczne. Co to takiego?

Kino sferyczne to jedna z nowych, nietradycyjnych form edukacji. Badania naukowe potwierdzają jego skuteczność nie tylko jako narzędzia służącego do zainteresowania dzieci daną tematyką, ale również jako sposobu wspierania poznawania i rozumienia treści naukowych oraz ich długotrwałego przyswojenia. Widzowie znacznie lepiej rozumieją i zapamiętują wiedzę, przekazywaną im poprzez atrakcyjne widoki, niesamowite efekty dźwiękowe oraz przekonujące głosy lektorów. W trakcie pokazu za pomocą systemu sferycznej projekcji wewnątrz kopuły tworzy się niesamowity obraz –  sferyczny 360° obszar panoramiczny. Trójwymiarowa przestrzeń zmienia u odbiorcy wizualne i fonetyczne odczucia. Kosmos, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający się obraz, tworzą niesamowite widowisko.

Godz. 10:00, wiek: 3-6, „Zwierzęta nasi przyjaciele”, liczba osób: 30

Odwiedzimy farmę dziadka Franka i dowiemy się dużo o zwierzętach. Spotkamy dzikie zwierzęta z dżungli, sawanny, pustyni, bieguna północnego, bieguna południowego i oceanu. Dowiemy się więcej o ptakach, owadach, płazach, zwierzętach roślinożernych i mięsożernych. Poszukamy zagrożonych gatunków. Zagramy lub odgadniemy odgłosy zwierząt. Z Dziadkiem Frankiem wyruszymy na wielką przygodę!

Godz. 11:00, wiek: 3-6, „Kaluokahina – zaczarowana rafa”, liczba osób: 30

Ogromny ocean kryje w sobie cudowne tajemnice. Jedną z nich jest Kaluoka‘hina. Nie jest to zwyczajna rafa. Jej mieszkańcy wiodą spokojny tryb życia, do momentu, gdy wybuch podwodnego wulkanu niszczy czary obronne rafy. Nasi bohaterowie, rybki Jake i Mały, spróbują dowiedzieć się w jaki sposób można uratować zaczarowaną rafę. Pomóc im może jedynie starożytna legenda o dotknięciu Księżyca. Tylko jak mieszkańcy oceanu mogą dotknąć Księżyca? Jest to jedna z intrygujących tajemnic, którą wspólnie będziemy musieli odkryć.

Godz. 12:00, wiek 7-9,Polaris. Tajemnica nocy polarnej”, liczba osób: 25

James, pingwin podróżujący od bieguna południowego oraz Vladimir, uroczy miś z bieguna północnego, poznali się na Morzu Arktycznym i od razu – zaprzyjaźnili. Dlaczego? Okazało się, że mają wspólną pasję – astronomię! Niczym prawdziwi naukowcy stawiają pytania, hipotezy i sprawdzają je, obserwując różne zjawiska. Naukowa przygoda prowadzi ich do budowy obserwatorium i statku kosmicznego. Przyglądają się z kosmosu Ziemi, Marsowi i Saturnowi, poznają sekrety planet, ich podobieństwa i różnice. „Polaris” to mądry i piękny film animowany, który poprzez wciągającą historię przybliża widzom różne rodzaje ciał niebieskich i najważniejsze elementy metody naukowej.

Godz. 13:00, wiek 10-14,Na skrzydłach marzeń”, liczba osób: 20

„Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda z nauką oraz historią lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem, samolotem i … statkiem kosmicznym. Odkrywamy tajemnicę lotu z Leonardo da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright oraz innymi wynalazcami i pionierami lotnictwa. Bogata grafika, piękna muzyka i poetycka narracja sprawiają, że ten film jest wyjątkowym dziełem sztuki, który wielokrotnie był nagradzany na wielu festiwalach na całym świecie! Ile razy śniłeś, że latasz? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest mieć skrzydła? Odkryj z nami wielką tajemnicę latania!

Cena biletu 20,00 zł/os. za jeden wybrany seans filmowy.

Zakup biletu na seans nie upoważnia do zwiedzania Generatora Nauki GEN.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny