Kino plenerowe w Generatorze Nauki GEN

plakat Łowcy miodu na ratunek pszczołom

Zapraszamy do Generatora Nauki GEN w Jaśle na seans plenerowy filmu pt. „Łowcy miodu”, który odbędzie się w dniu 6 sierpnia 2023 r. (niedziela) o godz. 20.30.

„Łowcy miodu” to film dokumentalny z życia pszczół i ludzi, który opowiada o odrodzeniu tradycyjnego bartnictwa, tajnikach miejskiego pszczelarstwa oraz fascynującym życiu pszczół. Rój pszczeli, aby żyć, musi być stale w ruchu. Aby zgłębić i ukazać widzowi tajniki życia pszczół, kamera wchodzi do wnętrza współczesnego ula i tradycyjnej barci, wyciosanej – widzianej w pniu wiekowego drzewa. Wędruje po polach, dzikich lasach, górach i … wielkich miastach Europy i Azji.

Tradycję oraz tajniki zawodu bartnika poznaje Magdalena Popławska, aktorka, która interesuje się zdrowym trybem życia oraz ekologią. Wspólnie z nią wyruszamy w podróż do Augustowa, Baszkirii oraz Nepalu. Uczymy się bartnictwa, poznajemy niezwykłe relacje pomiędzy pszczołami i ludźmi. Natomiast razem z Kamilem Bajem, pszczelarzem miejskim, przyglądamy się pasiekom na dachach warszawskich budynków oraz podążamy do Francji, gdzie zobaczymy paryskie ule zainstalowane na dachu katedry Notre Dame. Od wielu milionów lat pszczoły pracowicie budują środowisko naturalne naszej planety. Dziś giną, w niespotykanej dotąd skali. Jednym ze sposobów na ratunek wydaje się być właśnie pszczelarstwo miejskie oraz przywracanie tradycji bartnictwa – hodowli dzikich pszczół w lasach.

Seans bezpłatny.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny