“Jestem pod wielkim wrażeniem Generatora Nauki GEN”. Minister edukacji Barbara Nowacka spotkała się z młodymi jaślanami

Minister edukacji Barbara Nowacka odwiedziła w niedzielę (3 marca br.) Jasło. Szefowa MEN spotkała się w Generatorze Nauki GEN z uczniami jasielskich szkół podstawowych. Znalazła również czas na to, aby zwiedzić powołane do życia w 2022 r. nowoczesne centrum nauki. 

Głównym punktem wizyty Barbary Nowackiej było spotkanie z dziećmi i młodzieżą oraz nauczycielami i dyrektorami jasielskich szkół podstawowych. Szefowa resortu edukacji chętnie odpowiadała na pytania uczniów zgromadzonych w Sali Audytoryjnej Generatora Nauki GEN. Omówiła przy tym główne założenia polityki oświatowej realizowanej przez państwo.

Wcześniej, w towarzystwie między innymi swoich współpracowników i Teresy Kubas-Hul, wojewody podkarpackiego, minister edukacji zwiedziła poszczególne strefy Generatora, w tym Strefę Ekspozycyjną, Strefę Kreatywności i Mediatekę. W rolę przewodników wcielili się: burmistrz Jasła Ryszard Pabian i kierownik Generatora Nauki GEN Krzysztof Haluch. Obiekt zrobił na Barbarze Nowackiej olbrzymie wrażenie, o czym nie omieszkała wspomnieć podczas spotkania z dziennikarzami.

Niedziela w Jaśle, gościnne Podkarpacie, wspaniały Generator Nauki. Edukacja, to przecież nie tylko szkoła, ale to też samorządy, które inwestują w rozwój. Generator Nauki jest cudownym przykładem na to, jak wspaniale można zachęcać młodzież do aktywności, zdobywania i pozyskiwania wiedzy. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak w gmachu dawnej szkoły podstawowej powstało miejsce, które lokalnie inspiruje młodych ludzi do zdobywania i pozyskiwania wiedzy – mówiła Barbara Nowacka.  

W najbliższy poniedziałek (4 marca br.) Barbara Nowacka odwiedzi Zespół Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Niegłowicach oraz Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle.

md

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny