Jasielski Uniwersytet Dziecięcy – znamy wyniki naboru na rok akademicki 2023/24

Termin składania formularzy zgłoszeniowych do udziału w 14. edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego upłynął w minioną niedzielę
(24 września). W zbliżającym się wielkimi krokami nowym roku akademickim Juniwersytetu weźmie udział 75 małych studentów. Wszystkie z zaplanowanych zajęć i warsztatów naukowych odbędą się w Generatorze nauki GEN (ul. Bednarska 2).

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy od ponad dekady cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Jasła. Potwierdzenie dla tak postawionej tezy znajdujemy między innymi w liczbie przesyłanych przez jaślan formularzy zgłoszeniowych. W naborze na rok akademicki 2023/24 było ich aż 143.

W kolejnej edycji Juniwersytetu weźmie udział 75 małych studentów. Na dzieci w wieku 6, 7 i 8 lat czekać będą interesujące warsztaty naukowe. Zanim jednak zaczną zgłębiać tajniki wiedzy z różnych dziedzin nauki, spotkają się, aby uroczyście zainaugurować nowy rok akademicki. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (30 września) w sali audytoryjnej Generatora Nauki GEN. Świeżo upieczeni żakowie złożą ślubowanie, wysłuchają pieśni „Gaudeamus igitur”, odbiorą indeksy oraz otrzymają naukowe wyprawki. To nie wszystko. Inauguracji nowego roku akademickiego towarzyszył będzie również pokaz, dzięki któremu dzieci odkryją sekrety prądu elektrycznego, odziaływań elektrostatycznych i zjawisk magnetycznych.

Pierwsze zajęcia w ramach Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego odbędą się 7 października br.        

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to projekt edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci do nauki i rozbudzenie w nich pasji poznania świata wiedzy. Realizowany jest przez Miasto Jasło w ramach przedsięwzięcia: „Jasło – Miasto Wiedzy” realizowanego w ramach projektu, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa pn. „Jasło – moje miasto, mój dom”.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny