„Ikar” wie jak zarażać pasją do modelarstwa lotniczego

Generator Nauki Gen jest miejscem, które z pewną regularnością odwiedzają pasjonaci różnych dziedzin wiedzy, techniki i technologii.  W miniony piątek (9 lutego br.) do GEN-u zawitali miłośnicy awiacji, a w szczególności sportu, jakim jest modelarstwo lotnicze (RC). Adam Langer wraz z dwoma swoimi podopiecznymi opowiedzieli o tym, jak rozpocząć przygodę z modelarstwem. Nie zabrakło również symulatorów lotu.

Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze „Ikar” od niemal dwóch dekad zajmuje się popularyzacją lotnictwa i dyscyplin związanych z awiacją. Nic więc dziwnego, że członkowie stowarzyszenia często przyjmują zaproszenia do udziału w wydarzeniach organizowanych w Generatorze Nauki GEN w Jaśle. Kolejną okazją do zacieśnienia współpracy pomiędzy pasjonatami lotnictwa a nowoczesnym centrum nauki były „Ferie zimowe w GEN-ie”, w programie, których znalazło się spotkanie pod wymownym tytułem – „Jak rozpocząć przygodę z modelarstwem RC?”

W Sali Audytoryjnej Generatora znów pojawiły się modele samolotów RC. O ich konstrukcji i przeznaczeniu opowiadał Adam Langer, który zajmuje się szkoleniem początkujących modelarzy. Tego dnia mógł liczyć na wsparcie swoich dwóch podopiecznych, Patryka i Ksawerego. Modelarze, którzy swoją przygodę z modelarstwem RC rozpoczęli pod okiem Adama Langera skupili się na obsłudze symulatorów i szkoleniu osób, które w piątek postanowiły odwiedzić GEN, aby spróbować swoich sił w sterowaniu wirtualnymi samolotami.

W spotkaniu z pasjonatami modelarstwa lotniczego wzięło udział około trzydziestu osób, w przeważającej części młodszych mieszkańców Jasła i okolic. Do swoich domów wracali z pokaźnym bagażem wiedzy na temat fascynującego hobby, jakim jest modelarstwo RC oraz wieloma minutami wylatanymi na symulatorze.     

md

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny