Ferie zimowe w GEN-ie rozpoczęte!

Po kilku miesiącach wytężonej pracy, uczniowie wreszcie mogą cieszyć się dwutygodniowym odpoczynkiem od szkolnych obowiązków. Dla tych, którzy zimowe ferie postanowili spędzić w mieście, przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych warsztatów, zajęć i pokazów naukowych. Rozpoczęliśmy od warsztatów programowania z klockami LEGO i kreatywnych warsztatów plastycznych. W kolejnych dniach czekać będzie na Was nowa porcja atrakcji.

Ferie w Generatorze Nauki GEN to nie tylko świetna zabawa, lecz również fascynująca przygoda z nauką. Na własnej skórze przekonały się o tym dzieci, które we wtorek (30 stycznia br.) odwiedziły GEN, aby wziąć udział w zaplanowanych na ten dzień warsztatach.

Młodsi miłośnicy dobrej zabawy wzięli udział w kreatywnych warsztatach plastycznych, w ramach których, z wykorzystaniem tekturowych pudełek, arkuszy kolorowego papieru, kleju i pisaków, tworzyli makietę wymarzonego miasta. Sala, w której odbywały się warsztaty dosłownie kipiała od twórczych pomysłów plastyków amatorów.

Wtorek upłynął również pod znakiem programowania z klockami LEGO. Zajęcia adresowane do uczniów szkoły podstawowej w wieku 11-14 lat cieszą się sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży szkolnej. Tym razem fani programowania budowali robotycznego tancerza, poruszającego się w rytm muzyki. Zestawy LEGO Education SPIKE Prime to wiele możliwości i wariantów, to także doskonałe narzędzie zarówno do zabawy, jak też nauki kodowania.

To, co wydarzyło się w GEN-ie we wtorek jest jedynie rozgrzewką atrakcjami, jakie czekają na Was w kolejnych dniach ferii. Już w najbliższą środę (31 stycznia br.) na naszych gości czekać będą zajęcia sportowo-ruchowe, warsztaty w laboratorium małego naukowca i pokazy astronomiczne w mobilnym planetarium.

Harmonogram warsztatów, zajęć i pokazów naukowych w ramach ferii zimowych w GEN-ie sprawdzisz na naszej stronie internetowej > TUTAJ.

Zapisy na warsztaty i pokazy naukowe prowadzimy w godzinach pracy Generatora pod numerem telefonu 13 448 25 00.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny