Fani gier planszowych ponownie zagościli w Mediatece

Wszystko wskazuje na to, że miłośnicy gier planszowych i fabularnych na dobre zaczęli zadomawiać się w Generatorze Nauki GEN. W niedzielę (22 października br.) Mediatekę odwiedziło bowiem kilkunastu fanów planszówek, którzy w doborowym towarzystwie, grając w swoje ulubione tytuły, spędzili w GEN-ie jesienne popołudnie.

W Jaśle niewiele jest miejsc, gdzie grupy nieformalne mogą regularnie spotykać się i realizować swoje pasje. Generator Nauki GEN z żelazną konsekwencją stara się to zmienić. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tak postawionej tezy są weekendy z planszówkami, podczas których fani gier planszowych i fabularnych spotykają się nad planszą w Mediatece, aby zagrać w ulubione tytuły. Z każdym kolejnym tygodniem jest ich coraz więcej. Spora w tym zasługa Zuzanny i Łukasza Michalskich, którzy coraz skuteczniej animują społeczność graczy, popularyzując przy tym, cieszącą się niesłabnącą popularnością, formę spędzania wolnego czasu, jaką jest gra w planszówki.

W minioną niedzielę fani gier planszowych ponownie spotkali się w Mediatece. Niedzielne popołudnie z planszówkami postanowiło spędzić w GEN-ie blisko dwudziestu graczy. Z zaciekawieniem sięgali po kolejne tytuły, które znaleźć można na półkach Mediateki. Wystarczy wspomnieć o takich grach jak choćby: Carcassonne, czy też 7 cudów świata. Niektórzy przynieśli z sobą własne gry, w które na co dzień grają z przyjaciółmi w domowym zaciszu.

Niedzielne popołudnie z planszówkami nie było ostatnim, jakie zorganizowano w Mediatece. Gracze już teraz planują kolejne spotkania, o których terminie z pewnością Was poinformujemy. Przypominamy, że wstęp do Mediateki jest bezpłatny.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny