Fani gier planszowych i fabularnych ponownie spotkają się w Mediatece

Generator Nauki GEN zaprasza wszystkich miłośników gier planszowych i fabularnych na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Niedziel z planszówkami”. Odbędzie się ono 17 grudnia br. W niedzielne popołudnie, na graczy czekać będzie w Mediatece wiele ciekawych tytułów gier, w tym przepięknie ilustrowana gra Everdell.

Miasto rozświetlają bożonarodzeniowe iluminacje, a fani „gier bez prądu” w grudniowe popołudnie przygotowują się na nadejście nowej pory roku razem z grą Everdell autorstwa Jamesa A. Wilsona, przepięknie zilustrowaną przez Andrew Bosley’a. U nas zima i deszcz, tymczasem…

W uroczej dolinie Everdell, pod gałęziami wysokich drzew, wśród omszałych głazów, rozwija się cywilizacja leśnych zwierząt. Wiele lat minęło od jej początków i wreszcie nadszedł czas, by odkryć nowe tereny i zakładać zupełnie nowe miasta. Gdy zasiądziesz do gry, wcielisz się w lidera grupy stworzeń, które wyruszą na podbój nieznanego. Trzeba będzie zbudować wiele budynków, poznać nowe stworzenia i dać się ponieść nadchodzącym wydarzeniom. To będzie pracowity rok! Dla tych, którzy będą chcieli odkryć nowe możliwości gry czekają dodatki, m.in. Zimowy szczyt i Perłowy Potok.

Tych, którzy kochają budować, ale wolą historyczne klimaty, zapraszamy do gry 7  cudów świata, Architekci. Jeśli wolicie zakładać średniowieczne zamki, osady i miasta, klasztory i katedry zapraszamy do francuskiego Carcassonne. Tradycyjnie, w Mediatece pojawią się gracze należący do nieformalnego klubu gier planszowych „Planszowe klimaty”, z których niektórzy z pewnością odwiedzą GEN z własnymi tytułami. Pamiętajcie bowiem, że czas w Mediatece możecie spędzać grając z przyjaciółmi również w swoje ulubione planszówki.

Miłośników epickich klimatów zapraszamy na ostatnią przedświąteczną sesję D&D (Dungeons and Dragons) z Tymoteuszem. Na młodszych graczy czeka Mistrz Baśni i Baśniogra.

Na niedzielne spotkanie z planszówkami i grami fabularnymi zapraszamy w godz. 14.00 – 18.00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny