Nie mówimy żegnajcie, lecz do zobaczenia. Zakończenie wakacji z GEN-em

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Wakacje nie należą w tym przypadku do wyjątków. W miniony piątek pożegnaliśmy je zapraszając najmłodszych mieszkańców Jasła i okolic do wspólnej zabawy na dziedzińcu Generatora Nauki GEN. Nie zabrakło kreatywnych warsztatów plastycznych, brokatowych tatuaży, gier podwórkowych, czy też zabaw tanecznych. Jakby tego było mało, na gości Generatora czekały tego dnia spotkania z planszówkami i warcabami stupolowymi. Pożegnaliśmy też pszczoły, które zimę spędzą na pasiece.

Piątkowe popołudnie upłynęło w GEN-ie pod znakiem dobrej zabawy. Już po godzinie 13. na dziedzińcu generatora zaczęły pojawiać się pierwsze osoby, które właśnie z GEN-em postanowiły pożegnać tegoroczne wakacje. Nic w tym dziwnego. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Jasła i okolicznych miejscowości przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych atrakcji. O nudzie nie mogło być mowy.

Dziedziniec Generatora podzieliliśmy na kilka stref, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie, począwszy od kreatywnych warsztatów plastycznych, na grach podwórkowych kończąc. Studio Tańca AT Dance zaprosiło dzieci do wspólnych zabaw taneczno-ruchowych. Dzięki Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Jaśle nasi najmłodsi goście, mogli z kolei wzbogacić się o brokatowy tatuaż na ręce. Po trzech godzinach nieustannych zabaw na świeżym powietrzu, przyszedł wreszcie czas na seans filmowy. W sali audytoryjnej odbyła się projekcja filmu animowanego pt. „Luis i obcy”. Opowieść o chłopcu oraz trzech sympatycznych i trochę zwariowanych kosmitach, których połączyła międzygalaktyczna przyjaźń okazała się doskonałym zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń.

Miłośników intelektualnej rozrywki zaprosiliśmy do Pracowni Aktywności Społecznych na spotkanie z Józefem Zdebikiem, wieloletnim popularyzatorem gry w warcaby stupolowe. Wizyta w GEN-ie była więc doskonałą okazją do tego, aby rozegrać z mistrzem choć jedną partię warcabów, w które grywano już w pierwszej połowie osiemnastego stulecia. W organizację zakończenia wakacji z GEN-em włączyła się również Mediateka, gdzie pod okiem instruktorów z Fundacji GraTy, można było pograć w planszówki.

Tego dnia pożegnaliśmy również małą pszczelą rodzinę, która zamieszkuje specjalny ul edukacyjny. Sympatyczne czarno-żółte owady spędzą zimę w pasiece. Do GEN-u wrócą wraz z nastaniem kolejnej wiosny. 

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny