“Ciekawi świata” nie chcieli być gorsi i też zabrali się za majsterkowanie

Za nami ostatnie warsztaty z majsterkowania, jakie w roku akademickim 2023/24 Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego przygotowaliśmy z myślą o małych studentach. W sobotę (16 marca br.) z zestawami narzędzi warsztatowych mieli okazję zapoznać się najmłodsi uczestnicy Juniwersytetu. “Ciekawi świata” chwycili za młotki i kombinerki, aby z wykorzystaniem drewnianej deseczki, gwoździ i kolorowych gumek stworzyć oryginalne instalacje.

Dla sześciolatków wbijanie młotkiem gwoździ w drewnianą deskę okazało się nie lada wyzwaniem. Nad wszystkim czuwali jednak nasi edukatorzy, którzy na każdym etapie tworzenia instalacji, służyli dzieciom wszechstronną pomocą. 

Dzieci uczestnicząc w sobotnich zajęciach z majsterkowania miały niepowtarzalną okazję nie tylko do tego, aby nauczyć się posługiwania narzędziami, które znaleźć można w każdym warsztacie, lecz również rozwinąć swoje umiejętności manualne.

Mali studenci Juniwersytetu po zakończeniu warsztatów dumnie pozowali do zdjęć ze swoimi instalacjami, które następnie zabrali do swoich domów.

Zadanie Jasielski Uniwersytet Dziecięcy realizowane jest w ramach przedsięwzięcia „Jasło – Miasto Wiedzy” z projektu „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.   

md

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny